Kukiz – Siła i Honor

Niezwykle mocna i niezależna, zatytułowana “Siła i honor” – pierwsza solowa płyta Pawła Kukiza. Mocna nie tylko ideologicznie – co szybko można uprościć idąc na łatwiznę w ocenie Kukiza, jakiego media pozwoliły nam oglądać/czytać przez ostatnie parę lat, ale – przede wszystkim – muzycznie, o czym niektórzy zdają się zapominać w odniesieniu do tego człowieka. Dawno nie było na polskim rynku płyty, która opiera się wszelkim schematom gatunkowym, czy stylistycznym; która artystyczny wyraz pojedynczej osoby przedkłada ponad wszelkie mody i konwenanse czasu i przestrzeni.

Czytaj dalej Kukiz – Siła i Honor

Pawel Kukiz, Maciej Malenczuk – Starsi Panowie

Starsi Panowie – wspólny album Macieja Maleńczuka i Pawła Kukiza, wydany w maju 2010 roku. Album zawiera nowe wersje utworów Kabaretu Starszych Panów, nagrane z udziałem m.in. Kayah, Renaty Przemyk oraz Eweliny Flinty. Producentem albumu był Jakub Majoch, producentem muzycznym Bartłomiej Kuźniak. Album ukazał się nakładem wytwórni QM Music i uzyskał status złotej płyty.

Czytaj dalej Pawel Kukiz, Maciej Malenczuk – Starsi Panowie

Closterkeller – Blue

Blue to drugi studyjny album grupy muzycznej Closterkeller. Wydany został w 1992 roku przez SPV Records. Nagrań dokonano między wrześniem a grudniem 1991 r. w studio Izabelin.
Polskojęzyczna edycja albumu w wersji kompaktowej ukazała się w 1999 roku nakładem Metal Mind Productions. Płyta Blue była nagrywana dwa razy, jednak po konsultacjach z Andrzejem Puczyńskim postanowiono skasować wersję pierwszą, gdyż zbytnio przywodziła na myśl brzmienie poprzedniczki.

Czytaj dalej Closterkeller – Blue

Polska Nostalgia 65+ Vol. 5

Polska Nostalgia – jubileuszowa kolekcja płyt z okazji 90-lecia Polskiego Radia. Historia polskiej piosenki, utrwalona w studiach i na taśmach Polskiego Radia. Piosenki które wytrzymały próbę czasu.

To już piąta płyta POLSKIEJ NOSTALGII, a pierwsza pokazująca czysto męskie, gitarowe granie z okolic polskiego rocka, bluesa i psychodeli przełomu lat 60 i 70-tych.

Czytaj dalej Polska Nostalgia 65+ Vol. 5

Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir – “1976: A Space Odyssey”

Historia tego spotkania jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej płycie z roku 1976.

Czytaj dalej Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir – “1976: A Space Odyssey”

Mazzoll, Kazik & Arhythmic Perfection – Rozmowy s catem

Mózg Production

Dziwna to płyta, pełna maksymalnie zakręconej (i pokręconej) muzyki. Ale czegóż innego spodziewać się można po Mazzollu i jego yassowej zgrai? Nawet, gdy towarzyszy im Kazik.
Kilka miesięcy temu Kazik napisał na naszych łamach w swoim felietonie, że wizyta w poznańskim klubie Mózg, zarejestrowane tam (zresztą po niecodziennych perypetiach – „siadł” twardy dysk komputera, na którym zapisano wspólny jam) nagrania z Mazzollem były dla niego odkryciem zupełnie nowych sposobów myślenia o muzyce. Rzeczywiście, to podejście do muzycznej materii może być dla rockowego, nie wprawionego w yassowych bojach ucha nieco szokujące.

Czytaj dalej Mazzoll, Kazik & Arhythmic Perfection – Rozmowy s catem

Stanisława Celińska – Atramentowa

„Atramentowa” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – piosenkarki, która wie, o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

Wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.

Czytaj dalej Stanisława Celińska – Atramentowa