† Jan "Kyks" Skrzek – "Śpiewam pieśń dla bluesa"

Jan “Kyks” Skrzek urodził się w 1953 roku w Siemianowicach Śląskich. Grał na fortepianie i harmonijce ustnej. Ostatnio grał przede wszystkim w Śląskiej Grupie Bluesowej. Wcześniej współpracował z grupą SBB, bratem Józefem i grupą Bezdomne Psy.
Występował i nagrywał również solo. W trakcie swojej kariery zagrał koncerty na takich festiwalach jak Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe czy Top Blues Feeling w Łodzi.

Czytaj dalej † Jan "Kyks" Skrzek – "Śpiewam pieśń dla bluesa"

Grażyna Łobaszewska – Przepływamy

Kiedyś skarżyła się na nudę i – jak sama przyznaje – pielęgnowała w sobie smutek. Dzisiaj to już nieaktualne. Poznajcie odmienioną Grażynę Łobaszewską, która celebruje każdy dzień, bierze się ze światem i swoją wrodzoną melancholią za barki i… „zaprasza na plażę”. Wielka dama polskiej piosenki przypomina płytą “Przepływamy”, dlaczego uważa się ją za jeden z najważniejszych głosów i najwybitniejszych osobowości polskiej muzyki rozrywkowej. Czytaj dalej Grażyna Łobaszewska – Przepływamy

JONASZ KOFTA … na bis Koncert

5-go czerwca 2002 r. w Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej w Warszawie odbył się koncert promocyjny płyty Jonasz Kofta. W koncercie wzięli udział znani wykonawcy i jednocześnie wielbiciele twórczości Kofty: Hanna Banaszak, Elżbieta Adamiak, Anna Maria Jopek, Anna Serafińska, Katarzyna Groniec, Bogdan Łazuka, Robert Janowski, Janusz Szrom oraz Andrzej Poniedzielski. Prezentowany album jest zapisem tego niezwykłego wydarzenia.

Czytaj dalej JONASZ KOFTA … na bis Koncert

El-Dupa – A Pudle

Materiał, który brzmi jak odrzuty z solowej płyty Kazika.
El Dupa to projekt powstały z inicjatywy Krzyśka Rudzińskiego ukrywającego się pod pseudonimem Dr. Yry. Ale ponieważ występuje tu Kazik, trudno się oprzeć wrażeniu, że to kolejne wcielenie wszechstronnego muzyka. Takie maksymalnie wyluzowane, w stylistyce dowcipów, jakie urozmaicają regularną zawartość jego płyt.

Czytaj dalej El-Dupa – A Pudle