Archiwum kategorii: Hip-Hop

KęKę – Mr KęKę

Po ogromnym sukcesie „To Tu” (podwójna platyna, przeszło 120 koncertów w kraju i na świecie, ponad 130 milionów odtworzeń w serwisie YT), KęKę powraca, by po raz kolejny Was zaskoczyć. „Mr KęKę” to najbardziej zróżnicowany z dotychczasowych albumów rapera. Lekkie, czasem prześmiewcze numery przeplatają się z poważnymi, refleksyjnymi i nierzadko gorzkimi utworami.

Czytaj dalej KęKę – Mr KęKę

Fisz – Polepione dźwięki

Solowy debiut Fisza wyprodukowany przez Emade. Płyta, która nieodwracalnie zmieniła obraz polskiej sceny HipHopowej. Polska płyta roku 2000 miesięcznika “Fluid”, Machiner za “płytę niszową 2000 r.”, dwie nominacje do Fryderyków 2000 (płyta Rap/HipHop i debiut) to tylko niektóre z wyróżnień jakie spotkały ten album:
“Jedna z najlepszych hiphopowych płyt jakie dotychczas ukazały się w Polsce” Machina 7/2000

Czytaj dalej Fisz – Polepione dźwięki

Wojciech Waglewski

Wojciech Waglewski – polski gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Polskiej Akademii Filmowej.

Studiował socjologię. Początkowo grał w warszawskim klubie studenckim Alfa, skąd między innymi za namową Zbigniewa Hołdysa, trafił do klubu Medyk.

… a ich wspólne muzyczne korzenie sprawią że 26 lat później spotkają się z Darkiem Kozakiewiczem przy okazji nagrania płyty Tribute to Eric Clapton.

Czytaj dalej Wojciech Waglewski

Sidney Polak

Sidney Polak – debiutancki album Sidneya Polaka wydany 22 maja 2004 roku.

Nazywa się Jarosław Polak. Na co dzień używa pseudonimu artystycznego Sidney Polak. Od 14 lat współtworzy zespół T.Love gdzie gra na perkusji i komponuje (“Jest super”, “Ajrisz”, “To nie jest miłość!”). Doszedł do zespołu Muńka jeszcze przed płytą “Pocisk Miłości” (1990) znanej z takich przebojów jak “Warszawa” czy “King”.

Czytaj dalej Sidney Polak