Archiwum kategorii: Muzyka filmowa

Włodzimierz Korcz – 07 Zgłoś Się (2015)

„07 zgłoś się” to serial kochany i nienawidzony. Wychwalany i krytykowany. Mimo niemal czterdziestu lat od premiery wciąż wzbudza emocje i znajduje fanów wśród nowych pokoleń. Wszystko dzięki ciekawym zagadkom kryminalnym, szybkim polonezom, pięknym kobietom i – rzecz jasna – porucznikowi Borewiczowi. I dzięki muzyce! Czytaj dalej Włodzimierz Korcz – 07 Zgłoś Się (2015)

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Film “Excentrycy” to historia Fabiana (w tej roli Maciej Stuhr), który u schyłku lat pięćdziesiątych wraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada big band, który już po pierwszym występie odnosi ogromny sukces. To muzyka jest głównym bohaterem filmu „Excentrycy”. Nie tłem, lecz pełnoprawnym bohaterem filmu.

Czytaj dalej Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Elektryczne Gitary – Kariera Nikosia Dyzmy

Kariera Nikosia Dyzmy – album Elektrycznych Gitar do filmu komediowego Jacka Bromskiego o tym samym tytule, wydany w 2002. Zawiera on stare, mniej lub bardziej znane piosenki Elektrycznych Gitar i Kuby Sienkiewicza nagrane na nowo (Spokój grabarza, Leasing, Dojrzały człowiek), jak i piosenki premierowe. Całość jest przeplatana fragmentami z filmu. Nagrany z udziałem gościnnym czterech muzyków, którzy uczestniczyli dotychczas w solowych dokonaniach lidera grupy.

Czytaj dalej Elektryczne Gitary – Kariera Nikosia Dyzmy