Niebiesko-Czarni – Niebiesko-Czarni (1966) + Alarm! (1967) [Polskie Nagrania 1997]

Niebiesko-Czarni – zespół wokalno-instrumentalny założony w 1962 roku w Gdyni przez Franciszka Walickiego i Jerzego Kosselę.
W ponad czternastoletniej historii Niebiesko-Czarni nagrali 8 płyt długogrających oraz 24 single i czwórki o łącznym nakładzie
3,5 mln szt.; dali ponad 3000 koncertów; przejechali ponad 245 000 kilometrów w trasach koncertowych.
Okazjonalnie Niebiesko-Czarni reaktywowali się w latach 1986, 1987, 1992 i 2002.

Czytaj dalej Niebiesko-Czarni – Niebiesko-Czarni (1966) + Alarm! (1967) [Polskie Nagrania 1997]

Magda Kumorek – Śmiercie [2014]

Magdalena Kumorek, śpiewająca aktorka, na płycie “Śmiercie” śpiewa piosenki ze słowami Bolesława Leśmiana i własną muzyką.

Natomiast producentem muzycznym i równocześnie autorem aranżacji do wszystkich utworów jest Piotr Dziubek-kompozytor wybitnej muzyki do wielu przedstawień dla największych teatrów muzycznych w Polsce. Tematyka tego projektu krąży wokół śmierci, ale odbiorca melancholii znajdzie tu mało. “Śmiercie” to raczej wadzenie się z tym, co nieuchronne, radość z życia i kilka nut z przytupem w tle.

Czytaj dalej Magda Kumorek – Śmiercie [2014]

DYLAN.PL – Niepotrzebna pogodynka żeby znać kierunek wiatru (2017) [2cd]

Dwupłytowe wydawnictwo „dylan.pl” zawiera utwory Boba Dylana w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego, grane przez zespół w składzie: Jacek Wąsowski, Marek Wojtczak, Krzysztof Poliński, Tomasz Hernik, Paweł Szymiczek, pod wodzą Filipa Łobodzińskiego. W projekcie gościnnie wystąpili: Tomasz Organek, Pablopavo, Muniek Staszczyk, Marysia Sadowska, Tadeusz Woźniak i Martyna Jakubowicz. Na płytach znalazło się wiele znanych utworów amerykańskiego pieśniarza, jak m.in. „Blowin’ in the Wind”, „The Times They Are a-Changin’ czy „Like a Rolling Stone”… Wszystko utrzymane w podwórkowym, łobuzerskim klimacie i przyjaznej atmosferze sprawiającej na słuchaczach wrażenie, że wykonawcy nie są od nich oddaleni, że to dzieje się gdzieś blisko…

Czytaj dalej DYLAN.PL – Niepotrzebna pogodynka żeby znać kierunek wiatru (2017) [2cd]