Pod Budą

Grupa Pod Budą powstała w 1977 roku.
Jej pierwszy skład utworzyli: Andrzej Sikorowski (voc, g, mand; lider), Anna Treter (voc), Chariklia Motsiou (voc), Jan Hnatowicz (g),
Andrzej Żurek (bg) i Krzysztof Gawlik (viol).

Grupa wywodzi się z kabaretu o tej samej nazwie, który powstał przy Akademii Rolniczej w Krakowie (m. in. Bohdan Smoleń) i funkcjonował tam do połowy lat 70. Przez kilka lat działała pod agendą krakowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w Krakowie.

Czytaj dalej Pod Budą

Urodziny Ireny Santor

W grudniu 2009 roku w Sali Kongresowej odbył się wyjątkowy koncert urodzinowy, wyjątkowej Artystki. Pani Irena w 2009 roku obchodziła jubileusz 50-lecia pracy artystycznej i 70 urodziny. Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka, w którym artystka debiutowała, postanowił uhonorować jej szczególny wkład i zasługi dla kultury polskiej organizując uroczystą galę z udziałem wielu znakomitych gości.

Czytaj dalej Urodziny Ireny Santor

Grzegorz Kupczyk – W imię prawa

Na początek małe wyjaśnienie. Należy sie ono przede wszystkim tym, którym nazwisko Grzegorz Kupczyk z czymkolwiek się kojarzy. Ta płyta nie jest kontynuacją tego, co znamy z Turbo, a już w ogóle nie przypomina poprzednich dokonań grupy CETI, założonej przez Kupczyka po odejściu z Turbo. Dziwne to tym bardziej, że na dobrą sprawę “W imię prawa” jest płytą zespołu CETI, tyle że rozmaite, głównie pozamuzyczne względy zadecydowały o tym, że jest ona sygnowana nazwiskiem wokalisty.

Czytaj dalej Grzegorz Kupczyk – W imię prawa

Hagaw – The Jazz Band

Zespół HAGAW, a właściwie Asocjacja Hagaw, został założony na jesieni roku 1964, a jego nazwa składa się z pierwszych liter imion założycieli: H jak Henryk Kowalski, A jak Andrzej Jastrzębski, G jak Grzegorz Brudko, A jak Andrzej Bielecki, W jak Wiesław „Bela” Papliński. Jednak założyciele są tylko założycielami i czasami na tym kończą swoje działanie, ale w tym przypadku tak się na szczęście nie stało, bo jak przyszło do pierwszego występu to zagrali: Stanisław Piwowarski na trąbce, Henryk Kowalski na skrzypcach, Andrzej Jastrzębski na suzafonie, Wiesław Papliński na tarce oraz lider zespołu Grzegorz Brudko na bandżo.

Czytaj dalej Hagaw – The Jazz Band