Archiwum kategorii: Alternatywna

Błażej Król

Wokalista i kompozytor. Najpierw związany z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR, w 2015 roku nagrał solową płytę.
Urodził się 9 lutego 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Komponuje i wykonuje swoje piosenki, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego projekty: abstrakcyjne i absurdalne, utrzymane w mglistej i wieloznacznej poetyce. Wielu opisując twórczość Króla, porównuje ją do estetyki piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej.

Czytaj dalej Błażej Król

Pogodno – Sokiści Chcą Miłości (2017)

Zespół Pogodno po wydaniu płyty „Plemnik” w 2011 zamilkł na całe sześć lat. Ale w błędzie jest ten, kto myśli że panowie z orkiestry PGDN w tym czasie zasypywali gruszki w popiele. Był wysyp płyt nagranych w innych składach. Były wspaniałe ilustracje muzyczne do filmów i spektakli teatralnych. Były koncerty, przygody i życie w ultrakolorach od zmierzchu do świtu. A kiedy przyszła tęsknota za kolegami z zespołu, powstała kolejna płyta. Czytaj dalej Pogodno – Sokiści Chcą Miłości (2017)

Daria Zawiałow – A Kysz! (2017)

Daria Zawiałow to pewna siebie młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Dokładnie wie, w jakim kierunku muzycznym chce zmierzać. Śmiało można ją zamieścić wśród najciekawszych odkryć polskiej muzyki alternatywnej.

Czytaj dalej Daria Zawiałow – A Kysz! (2017)

The Noje Dada – Zgwałcił nie mąż

W okresie zawieszenia działalności Apteki Jędrzej Kodymowski wraz z grupą przyjaciół postanowił nagrać płytę-projekt i tak w 1994 roku wychodzi płyta “The Noje Dada (Kodym i reszta żuli) – Zgwałcił Nie Mąż”. Album trochę inny od dokonań Apteki – mamy tu trochę loopów, elektroniki, ale również gitarowe riffy i solówki. Czytaj dalej The Noje Dada – Zgwałcił nie mąż

Katarzyna Gartner – Czar Korzeni

Oddaję Wam tę płytę z początkiem dwutysięcznego roku. Zgromadziłam na niej nie tylko wielkie śpiewające gwiazdy, ale też wiele zupełnie nowych twarzy. Jeśli płyta przypadnie Wam do gustu i kupicie ją, pomoże to wejść na rynek moim młodym przyjaciołom. A jeśli do tego te melodie trafią w XXI wieku „pod strzechy” i przetrwają – moje nadzieje spełnią się.

Czytaj dalej Katarzyna Gartner – Czar Korzeni