Małżeństwo z rozsądku – Tropy wiodą na manowce

Najnowsza propozycja zespołu jest bardzo współczesna. Piosenki są znakomicie opracowane, bogato zaaranżowane i świetnie zagrane. Nie bez znaczenia jest również jakość dźwięku, o którą muzycy zadbali do tego stopnia, że ostateczny szlif został nadany w Londynie w Studiu Abbey Road. Nie trzeba tłumaczyć co oznacza ta nazwa dla świata muzyki pop. Tak, właśnie pop.

Czytaj dalej Małżeństwo z rozsądku – Tropy wiodą na manowce

Polska Nostalgia 70+ – Dla tych, którzy bywali w klubach i piwnicach jazzowych Vol. 7

Siódma płyta z serii POLSKA NOSTALGIA poświęcona jest jazzowi. Jazzowi z okresu polodowcowej odwilży, małej stabilizacji i otwarcia okna na świat. Z czasów, kiedy na czele przewodniej siły narodu stał tow. Gomułka, a później tow. Gierek. Nie ma tu żadnych awangardowych eksperymentów, a w każdym z nagrań słychać nastrój i klimat epoki niewinnych czarodziejów. Epoki klubów studenckich gdzie królował jazz i epoki pierwszych festiwali Jazz Jamboree. Epoki pustych, szerokich ulicy i beztroskiego, młodzieżowego, socjalistycznego życia.

Czytaj dalej Polska Nostalgia 70+ – Dla tych, którzy bywali w klubach i piwnicach jazzowych Vol. 7

Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Mamy okazję spotkać się z Marią Szabłowską, Krzysztofem Szewczykiem i ich “Wideoteką dorosłego człowieka”. Tym razem na wyraźne życzenie miłośników tego programu, stworzono kolekcję, jak rekomendują sami prowadzący – “dorosłych przebojów”. Bez wątpienia każdy znajdzie na tych trzech płytach coś dla siebie. Największe hity takich artystów jak – Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lady Pank, Czesława Niemena, Amandy Lear, Denisa Roussosa czy Gazebo . Czego tylko dusza zapragnie. Mamy nadzieję, że ta kompilacja spełni oczekiwania wielbicieli WDC.

Czytaj dalej Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Zdzisława Sośnicka – Tańcz choćby płonął świat

Pierwsza od 17 lat płyta Zdzisławy Sośnickiej! Album powstał z inspiracji prezentem od przyjaciela – Romualda Lipko (Budka Suflera) w postaci piosenki „Tańcz, choćby płonął świat”. Spotkanie z tym pięknym utworem wywołało silną potrzebę zaśpiewania go i etap pracy nad głosem i repertuarem.

Czytaj dalej Zdzisława Sośnicka – Tańcz choćby płonął świat

Piosenki z musicalu – Pamiętnik Pani Hanki

„Pamiętnik Pani Hanki” to wyjątkowy album zawierający 16 kompozycji Jerzego Wasowskiego w aranżacji Grzecha Piotrowskiego. Jest to jednocześnie premiera fonograficzna tych utworów. Piosenki pochodzą z musicalu „Pamiętnik Pani Hanki”, który powstał w 100. rocznicę urodzin Jerzego Wasowskiego, na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza o tym samym tytule. Autorem scenariusza oraz słów do wszystkich piosenek jest Antoni Marianowicz.

Czytaj dalej Piosenki z musicalu – Pamiętnik Pani Hanki

Banach – 35/50: 30 lat na scenie / 50 lat na świecie

Nowa płyta Piotra Banacha, zatytułowana “35/50”. Tytuł jest nawiązaniem dojubieluszy artysty – 35 lat na scenie i 50. rocznicy urodzin. Na albumie “35/50” odnaleźć można 61 piosenek które Banach skomponował lub współkomponował. Usłyszą więc Pańtwo m.in. doskonale znane przeboje grup takich jak Indios Bravos i Hey, jak również nieco mniej znane projekty – Ludzie Mili, czy duety gitarzysty, np. z Tomkiem Lipińskim. Piotr Banach to polski muzyk, kompozytor i producent muzyczny. W latach 1987-1990 był perkusistą w zespołach Grass, Kumader, Kryterium oraz Kolaboranci. Założyciel, lider i gitarzysta grup Dum Dum, Hey oraz Indios Bravos.

Czytaj dalej Banach – 35/50: 30 lat na scenie / 50 lat na świecie

Kasia Kowalska – Woodstock 2014

Obok trzech scen Przystanku Woodstock funkcjonuje też kameralna scena na Akademii Sztuk Przepięknych, która środowym graniem w środku nocy zapowiada Najpiękniejszy Festiwal Świata. Ten wieczór należy w całości do artysty, który w wielkim, zawsze wypełnionym po brzegi, namiocie Akademii rozpościera nad wszystkimi pierwsze pełne woodstockowej sztuki dźwięki. Czytaj dalej Kasia Kowalska – Woodstock 2014

Polska Nostalgia 65+ Vol. 6

Sentymentalne piosenki do tańca, po raz trzeci, nie tylko dla rodziców

Sentymentalne piosenki i znów do tańca? Tak, to nie pomyłka. Początek lat 60-tych, a później cała dekada to wg mnie najlepszy okres w historii polskiej piosenki i nie mam tu na myśli żadnego big beatu tylko klasyczną formę. Jej walory czysto muzyczne, kompozycje, które nawet pozbawione tekstu są wartością samą w sobie. Myślę o klasycznych aranżacjach, które wzbogacone instrumentalnymi smaczkami bronią się dziś bez żadnego wysiłku i naciągactwa. Czytaj dalej Polska Nostalgia 65+ Vol. 6