Janusz Kępski – Jaskółka uwięziona i inne

JANUSZ KĘPSKI
Urodzony w 1936r.w Warszawie kompozytor,pianista, aranżer, dyrygent i pedagog. Ukończył Wydział Teorii i Kompozycji w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. W latach 1966 – 1968 był kierownikiem muzycznym zawiązanej z jego inicjatywy grupy wokalnej Partita. W roku 1969 utworzył zespół Portrety. W latach siedemdziesiątych pracował jako pedagog w Liceum Muzycznym i Średniej Szkole Muzycznej w Warszawie, jednocześnie sprawując opiekę artystyczną nad solistami i zespołami związanymi z Klubem Piosenki ZAKR w Warszawie.

Czytaj dalej Janusz Kępski – Jaskółka uwięziona i inne

Jerzy Rybiński – Ulica marzeń

(Edycja 2010)

Reedycja płyty z 1984 roku.
Piosenkarz, gitarzysta basowy i kompozytor. Brat Andrzeja Rybińskiego. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie kontrabasu. Debiutował w 1962 r. w amatorskim zespole Komety. W 1966 r. współpracował z prowadzonym przez Janusza Sławińskiego big-bandem Kanon Rytm Średniej Szkoły Muzycznej w Łodzi.

Czytaj dalej Jerzy Rybiński – Ulica marzeń

Śląska Grupa Bluesowa – Kolory bluesa

Ta bardzo wyczekiwana płyta, legendarnej Śląskiej Grupy Bluesowej zatytułowana „Kolory Bluesa”, zarejestrowana została w składzie: Jan „Kyks” Skrzek, Michał „Gier” Giercuszkiewicz, Mirosław Rzepa, Leszek Winder oraz goście specjalni: Karolina Cygonek, Bronisław Duży, Jan Gałach, Krzysztof Głuch, Anna Kawalec, Michał Kielak, Adam Kulisz, Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk, Sebastian Riedel oraz Kapela Góralska „Sarpacka”.

Czytaj dalej Śląska Grupa Bluesowa – Kolory bluesa

Whiskey River – Sposób na codzienność

Zespół WHISKEY RIVER jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów grających muzykę inspirowaną amerykańskim nurtem country. W repertuarze grupy znajdują się autorskie kompozycje członków zespołu w stylu country, rock-n-roll, ballady folkowe oraz utwory o brzmieniu bluesowym. Jako jeden z pierwszych polskich wykonawców zbudował swój repertuar z piosenek wykonywanych w języku polskim a standardy zastąpił swoimi kompozycjami.

Czytaj dalej Whiskey River – Sposób na codzienność

Muzyka wieczorem. Wiersze Jarosława Iwaszkiewicza śpiewa Mirosław Czyżykiewicz

Mirosław Czyżykiewicz to artysta niezwykły. Pieśniarz, kompozytor, poeta, malarz i grafik. W latach osiemdziesiątych współpracował w Programie Trzecim Polskiego Radia z Maciejem Zębatym, w jego kultowych audycjach „Zgryz”. Później publikował swoje wiersze i piosenki, nagrywał znakomicie przyjmowane płyty. Oprócz utworów autorskich, wokalista wykonuje także piosenki do wierszy innych autorów, nagrywał już między innymi Josifa Brodskiego i Włodzimierza Wysockiego.

Czytaj dalej Muzyka wieczorem. Wiersze Jarosława Iwaszkiewicza śpiewa Mirosław Czyżykiewicz