Archiwum kategorii: Piosenka autorska

Błażej Król

Wokalista i kompozytor. Najpierw związany z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR, w 2015 roku nagrał solową płytę.
Urodził się 9 lutego 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Komponuje i wykonuje swoje piosenki, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego projekty: abstrakcyjne i absurdalne, utrzymane w mglistej i wieloznacznej poetyce. Wielu opisując twórczość Króla, porównuje ją do estetyki piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej.

Czytaj dalej Błażej Król

Krzysztof Daukszewicz

Krzysztof Antoni Daukszewicz urodził się 30 października 1947 w Wichrowie na Mazurach i jest znanym polskim satyrykiem i felietonistą, piosenkarzem oraz gitarzystą i kompozytorem. Wdowiec i ojciec dwójki dzieci. Swoje teksty wydał w postaci kilkunastu książek oraz publikacji w stałej rubryce „Przeglądu”. Pisuje do tygodnika „Wprost”, jego felietony pojawiają się również w Radiu Merkury. Swego czasu prowadził własny program telewizyjny, a od 2005 jest regularnym gościem programu „Szkło kontaktowe”.

Czytaj dalej Krzysztof Daukszewicz

Robert Kasprzycki – Cztery

Kasprzycki – znany śpiewający autor, poeta o duszy rockmana. O wydawnictwie mówi tak: Faktem jest, że albumy wydaję rzadko. Ten nowy nazywam “czwórką”, bo jest to czwarty album w kolejności, ale też stoją za nim czterej muzycy. Po przemeblowaniach stylu, styl mamy trochę jak w powieści Dumasa: głosu baryton, gitar muszkiety i bębny bijące do rytmu: wszyscy za jednego, jeden za wszystkich.

Czytaj dalej Robert Kasprzycki – Cztery

Adam Nowak i Akustyk Amigos – Pół Płyty

Adam Nowak i Akustyk Amigos to solowy projekt gitarzysty, autora tekstów, wokalisty i lidera zespołu Raz Dwa Trzy.
Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy).

Czytaj dalej Adam Nowak i Akustyk Amigos – Pół Płyty