Quo Vadis – Król

Zespół QUO VADIS istnieje od 1988 roku. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny “czadowej” uznanym i docenianym w kraju i za granicą. Wystąpił na wielu festiwalach m.in. Metalmania ’94, ’95, Jarocin ’89, ’92, Przystanek Woodstock ’95, ’96, ’97, ’99 a także w Kopenhadze na “It’s Alive ’94”, gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago 2002.

Czytaj dalej Quo Vadis – Król

Mancu – Wyprawy

Mancu – polski zespół rockowy, istniejący w latach 1991-1994.
Zespół powstał z inicjatywy Jarosława Jasia Kidawy w 1991 roku we Wrocławiu. Nazwa grupy miała być nawiązaniem do indiańskiego boga Manco. Mancu był pierwszym poważnym muzycznym przedsięwzięciem Kidawy. Debiutancki album zespołu pt. Wyprawy ukazał się w 1992 r. Rok później dziennikarze Radia France Internationale uczynili Wyprawy płytą tygodnia. To pierwsza płyta wyróżniona w ten sposób i nagrana przez muzyków z naszej części Europy.

Czytaj dalej Mancu – Wyprawy

Prof. Jan Tadeusz Stanisławski – O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia

Jan Tadeusz Stanisławski to znakomity polski satyryk, członek kabaretu Pod Egidą oraz autor wielu tekstów piosenek. Największą popularność przyniosły mu cykle satyrycznych wykładów Katedry Mniemanologii Stosowanej O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia prezentowane przez lata w Trójkowej audycji Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy.

Czytaj dalej Prof. Jan Tadeusz Stanisławski – O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia