Archiwum kategorii: Dyskografie

Błażej Król

Wokalista i kompozytor. Najpierw związany z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR, w 2015 roku nagrał solową płytę.
Urodził się 9 lutego 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Komponuje i wykonuje swoje piosenki, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego projekty: abstrakcyjne i absurdalne, utrzymane w mglistej i wieloznacznej poetyce. Wielu opisując twórczość Króla, porównuje ją do estetyki piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej.

Czytaj dalej Błażej Król

Andrzej Smolik

Andrzej Smolik karierę muzyczną rozpoczynał w grupie Wilki, gdy ta, na początku lat 90., podbijała rodzimy rynek, opromieniona sukcesem debiutanckiej płyty.
Smolik przyjechał do stolicy jako nikomu nieznany muzyk ze Świnoujścia i z miejsca został przyjęty do zespołu. Już na płycie “Przedmieścia” (1993), a szczególnie na “Acousticus Rockus” (1994) dał się poznać jako nieszablonowy instrumentalista, obdarzony nieprzeciętną muzyczną wyobraźnią.

Czytaj dalej Andrzej Smolik

Wojciech Waglewski

Wojciech Waglewski – polski gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Polskiej Akademii Filmowej.

Studiował socjologię. Początkowo grał w warszawskim klubie studenckim Alfa, skąd między innymi za namową Zbigniewa Hołdysa, trafił do klubu Medyk.

… a ich wspólne muzyczne korzenie sprawią że 26 lat później spotkają się z Darkiem Kozakiewiczem przy okazji nagrania płyty Tribute to Eric Clapton.

Czytaj dalej Wojciech Waglewski

Czerwony Tulipan – to co mam (aktualizacja 2020)

CZERWONY TULIPAN

trio wokalne, specjalizujące się w piosence poetyckiej i kabaretowej. Powstało w 1985 w Olsztynie. Debiutancki skład: Stefan Brzozowski – voc, g, lider, Ewa Cichocka – voc, Krystyna Świątecka – voc oraz Artur Chwała – viol, Mirosław Łukowski – p. Później wokalistom towarzyszyły zespoły instrumentalne o różnych i stale zmieniających się składach.

Czytaj dalej Czerwony Tulipan – to co mam (aktualizacja 2020)

Azyl P.

Azyl P. powstał w 1982 w Szydłowcu, składał się z czterech członków, wcześniej muzyków zespołów The Pockets i Rezerwuar. Pierwszy skład Azylu tworzyli: Andrzej Siewierski (gitara, wokal), Leszek Żelichowski (gitara), Darek Grudzień (bas) i Marcin Grochowalski (perkusja).

Czytaj dalej Azyl P.