Firebirds – Kolory

Firebirds – polski rockowy zespół muzyczny. Zespół powstał w 1989 roku w Szczecinie. W 2000 roku po nagraniu trzech albumów studyjnych grupa została rozwiązana.
Zspół powstał w 1989 roku w Szczecinie. Zespół tworzyli: Joanna Prykowska (śpiew), Konrad Cwajda (gitara), Tomasz Siembida (instrumenty klawiszowe), Mariusz Orzechowski (gitara basowa) i Robert Chołody (perkusja). W 1990 roku zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie. W 1992 roku grupa wzięła udział w przeglądzie muzyki rockowej Rock na żywo w warszawskim klubie Stodoła. Grupa uzyskała laur i możliwość realizacji nagrań w studiu.

Czytaj dalej Firebirds – Kolory

PRL – Zła wiadomość

Zespół PRL został założony w 1992 r. przez Rafała Kwaśniewskiego, po jego przeprowadzce z Warszawy do Krakowa. Zespół działał przeważnie jako trio, z Kwaśniewskim jako gitarzystą, wokalistą i autorem niemal wszystkich utworów. Wykonywał energiczną muzykę, kojarzoną z rockiem alternatywnym i z modnym podówczas kierunkiem grunge, ale więcej wspólnego mającą raczej z gitarowym rockiem angielskim w stylu zespołu The Kinks.

Czytaj dalej PRL – Zła wiadomość

Ziyo – Witajcie w teatrze cieni

Prawdopodobnie nagranie: Polskie Nagrania Muza ‎– PNCD 175 brak pliku Log.

Witajcie w teatrze cieni – drugi album zespołu Ziyo. Wydany w roku 1990 nakładem wydawnictwa Polskie Nagrania Muza.

Muzyka zawarta na płycie jest bardziej gitarowa niż na pierwszej. Po części za sprawą fascynacji Marka Klocha ostrymi przesterowanymi dźwiękami, ale też atmosferą studia, w którym na co dzień nagrywają zespoły metalowe.

Czytaj dalej Ziyo – Witajcie w teatrze cieni

Ziyo – Ziyo Wznowienie

Nowe zgranie i więcej skanów

Pierwsza płyta zespołu. 1992r.

“Ziyo” to debiutancka płyta tarnowskiej kapeli o tej samej nazwie. Materiał na ten album zarejestrowano w rzeszowskim studio RSC, a bardzo nowoczesne wyposażenie studia jak na ówczesne warunki, pozwoliło zrealizować materiał według wymagań zespołu. Gościnnie na płycie wystąpiła Beata Sawicka. Podczas sesji trwającej 250 godzin zarejestrowano osiem utworów, które ukazały się pierwotnie w formie płyty winylowej. Wydanie kompaktowe wzbogacone zostało o utwór “Wyspy (bliżej gwiazd)”.

Czytaj dalej Ziyo – Ziyo Wznowienie

Kraina Łagodności – spotkanie pierwsze

Kraina łagodności – składanka utworów z poezją śpiewaną. Nagrania dokonane zostały w przeważającej części w profesjonalnych studiach. Zawiera utwory zarówno wykonawców znanych ze scen od wielu lat jak również tych debiutujących. Utrzymana jest w ciepłym klimacie a jakość nagrań jest wzorcowa.

Czytaj dalej Kraina Łagodności – spotkanie pierwsze