Markowski & Sygitowicz

Pomysł nagrania wspólnej płyty zrodził się bardzo spontanicznie. Obydwaj Panowie od dawna zbierali się do wydania solowych albumów, a ponieważ znają się nie od dziś, postanowili połączyć siły. Od samego początku zarówno Grzegorz Markowski jak i Ryszard Sygitowicz zakładali, że jeśli już powstanie taka płyta, to tylko i wyłącznie z udziałem najlepszych. Tak tez się stało i machina ruszyła…

Czytaj dalej Markowski & Sygitowicz

KNZ – Kazik Na Żywo

Kazik na Żywo (znana również jako KnŻ, knż bądź kaenżet) – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rapcore i rocka.
Zespół (początkowo pod nazwą Kazik) powstał w 1991 roku w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam “Burza” Burzyński, basista Michał “Kwiatek” Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie.

Czytaj dalej KNZ – Kazik Na Żywo

Poluzjanci (dyskografia)

Poluzjanci (wcześniej Polucjanci lub Polücjanci) – polski zespół poruszający się w różnych nurtach muzycznych, od funky do jazz-rocka.
Zespół został założony w 1995 przez studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W początkowym składzie znaleźli się: Kuba Badach (śpiew), Piotr Żaczek (gitara basowa), Przemysław Maciołek (gitara), Robert Luty (perkusja), Tomek Szymuś (klawisze). W 1997 roku po raz pierwszy zagrali na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zmuszeni byli wówczas do zmiany nazwy, bo ówczesna wydała się organizatorom zbyt nieprzyzwoita (zobacz: polucja). Wystąpili więc jako TheFormacja.

Czytaj dalej Poluzjanci (dyskografia)

Republika – Komplet

 

Box nosi prosty tytuł: KOMPLET. Ukazał się w sprzedaży 15 listopada 2003 roku. Są w nim repliki oryginalnych płyt, uzupełnionych o nagrania singlowe. Jednym słowem – WSZYSTKO. Wszystko co w swojej 20. letniej karierze zespół wydał na płytach. Płyty, które wcześniej nie były wznawiane zostały teraz z remasterowane przez Leszka Kamińskiego. Każda płyta będzie w tekturowej okładce, niczym mała płyta analogowa.

Czytaj dalej Republika – Komplet

WOSP – Miłość Przyjaźń Muzyka (1992-1999)

Muzyka jest nierozerwalnym elementem naszego grania w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Pierwsza muzyczka, która przebiegła obok nas to Wojtek Waglewski – zespół Voo Voo i jego „siedzę na tyłku a dusza ma bredzi na myśl 0 wieczorze nie mogę usiedzieć…” – zagrana dziarsko, z bardzo poetycznym i filozoficznym tekstem – natychmiast stała się czymś w rodzaju hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj dalej WOSP – Miłość Przyjaźń Muzyka (1992-1999)