Archiwum kategorii: Ballada

BemiBek/BemiBem (1992) BemiBek/BemiBem (Polskie Nagrania Muza – PNCD 083)

Bemibem – polski zespół wokalno-instrumentalny, który powstał w marcu 1973 roku w Warszawie, po rozpadzie grupy Bemibek.

Formacja kontynuowała styl i brzmienie swojego poprzednika. W skład zespołu wchodzili:
Ewa Bem – śpiew, instrumenty perkusyjne,
Tomasz Jaśkiewicz – gitara
Paweł Dąbrowski – gitara basowa
Mariusz Mroczkowski – pianino, śpiew
Aleksander Bem – śpiew, perkusja, lider zespołu
Pierwsze koncerty grupy miały miejsce w Warszawie, kolejne w województwie koszalińskim i szczecińskim oraz w NRD. Zespół początkowo korzystał z repertuaru grupy Bemibek (Sprzedaj mnie wiatrowi, Narwańce polne, Kolorowe lato, Nie bójmy się wiosny, Podaruj mi trochę słońca, Zawsze mamy siebie) i tak samo jak poprzedni zespół rodzeństwa Bemów chętnie wykonywał ówczesne zagraniczne przeboje (m.in. Oye como va, You’ve Got A Friend, czy Proud Mary).
Już w marcu 1973 r. podczas pobytu w NRD, a później na XI KFPP w Opolu Bemibem zaprezentował swoje nowe piosenki: Śnieżna samba i Po co jechać do Werony?. Na tym festiwalu grupa przedstawiła też fragment Suity miejskiej, w której znalazły się elementy rock and rolla, ballady, bossa novy i popu.

Czytaj dalej BemiBek/BemiBem (1992) BemiBek/BemiBem (Polskie Nagrania Muza – PNCD 083)

VA – 95 Lat Polskiego Radia

Wyjątkowa okazja wymaga specjalnej oprawy. Do współtworzenia unikatowego albumu dla uświetnienia swojej 95. rocznicy, Polskie Radio zaprosiło sprawdzonych przez lata specjalistów – swoich słuchaczy. To Oni wybrali utwory, które znalazły się w albumie „95 lat Polskiego Radia”, wieńczącym ten jubileuszowy rok. Specjalne, dwupłytowe wydawnictwo zawiera 16 wyjątkowych piosenek, na stałe wpisanych w kanon polskiej muzyki rozrywkowej – tym razem w dwóch aranżacjach: oryginalnej oraz nowej, autorstwa Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina.

Czytaj dalej VA – 95 Lat Polskiego Radia

Edyta Geppert – The Best Of (2017)

To jest album, na który fani czekali od wielu lat. Na płycie znajdziemy wszystkie największe hity Edyty Geppert, m.in. “Jaka róża, taki cierń”, “Och życie, kocham cię nad życie”, “Zamiast”, “Nie, nie żałuję” czy “Szukaj mnie”.

Album “The Best of” pokazuje wszechstronny talent Edyty Geppert. Jest czego słuchać. Polecamy wszystkim, niezależnie od wieku.

Czytaj dalej Edyta Geppert – The Best Of (2017)

Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Mamy okazję spotkać się z Marią Szabłowską, Krzysztofem Szewczykiem i ich “Wideoteką dorosłego człowieka”. Tym razem na wyraźne życzenie miłośników tego programu, stworzono kolekcję, jak rekomendują sami prowadzący – “dorosłych przebojów”. Bez wątpienia każdy znajdzie na tych trzech płytach coś dla siebie. Największe hity takich artystów jak – Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lady Pank, Czesława Niemena, Amandy Lear, Denisa Roussosa czy Gazebo . Czego tylko dusza zapragnie. Mamy nadzieję, że ta kompilacja spełni oczekiwania wielbicieli WDC.

Czytaj dalej Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie