Archiwum kategorii: heavy metal

VA – Rock-Pop Ciągle naj

Zawarte na tej płycie utwory są jednymi z największych przebojów z tamtych lat. Po dziś dzień często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych oraz pojawiają się na nie zliczonej ilości składanek z muzyką rockową. Tu zostały zebrane na jednej płycie.

Polecam zwrócić uwagę na piosenkę Voo Voo – jest to wersja singlowa tego utworu, wydana przez Tonpress w 1987. Strona B singla, jest dostępna na składance Rock-Pop Nowe drogi.

Czytaj dalej VA – Rock-Pop Ciągle naj

Proletaryat – Revolt (Special Edition 2003)

Proletaryat powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku utworzony przez Tomasza “Oleya” Olejnika (wokal), Dariusza “Kacpra” Kacprzaka (gitara basowa) i Jarosława “Siemiona” Siemienowicza (gitara). Pierwszym perkusista formacji został Robert Szymański którego po krótkim czasie zastąpił Zbigniew Marczyński z którym zespół nagrał dwie pierwsze płyty. Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70 oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej publiczności.

Czytaj dalej Proletaryat – Revolt (Special Edition 2003)

Ceti – Czarna Róża

Debiut zespołu CETI, firmowanego jako projekt solowa Grzegorza Kupczyka, muszę uznać za udany i stojący na przyzwoitym poziomie. Widać byłemu śpiewakowi Turbo zachciało się wrócić do nieco lżejszych klimatów, niż to, co pod koniec lat ’80 grało Turbo, gdyż muzyka zawarta na “Czarnej Róży”, to według mnie coś pomiędzy “Dorosłymi Dziećmi” a “Smakiem Ciszy” (ze wskazaniem na drugą płytę).

Czytaj dalej Ceti – Czarna Róża