Archiwum kategorii: Metal

Turbo – Dorosłe dzieci

Zespół został założony w styczniu 1980 roku w Poznaniu przez basistę Henryka Tomczaka, który wcześniej grał w grupach Stress i Heam. Pierwszy skład uzupełnili Wojciech Hoffmann – gitara, Wojciech Anioła – perkusja i Wojciech Sowula – wokal. W tym składzie zespół nagrywał singel z utworami “W środku tej ciszy” i “Byłem z tobą tyle lat” utrzymanymi w hardrockowym stylu. Czytaj dalej Turbo – Dorosłe dzieci

Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Mamy okazję spotkać się z Marią Szabłowską, Krzysztofem Szewczykiem i ich “Wideoteką dorosłego człowieka”. Tym razem na wyraźne życzenie miłośników tego programu, stworzono kolekcję, jak rekomendują sami prowadzący – “dorosłych przebojów”. Bez wątpienia każdy znajdzie na tych trzech płytach coś dla siebie. Największe hity takich artystów jak – Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lady Pank, Czesława Niemena, Amandy Lear, Denisa Roussosa czy Gazebo . Czego tylko dusza zapragnie. Mamy nadzieję, że ta kompilacja spełni oczekiwania wielbicieli WDC.

Czytaj dalej Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

VA – Rock-Pop Ciągle naj

Zawarte na tej płycie utwory są jednymi z największych przebojów z tamtych lat. Po dziś dzień często goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych oraz pojawiają się na nie zliczonej ilości składanek z muzyką rockową. Tu zostały zebrane na jednej płycie.

Polecam zwrócić uwagę na piosenkę Voo Voo – jest to wersja singlowa tego utworu, wydana przez Tonpress w 1987. Strona B singla, jest dostępna na składance Rock-Pop Nowe drogi.

Czytaj dalej VA – Rock-Pop Ciągle naj