Archiwum kategorii: Blues Rock

Krzysztof Klenczon – Muzyka z tamtej strony dnia (1991 Polskie Nagrania)

Krzysztof Antoni Klenczon pseudonim Niuniek (ur. 14 stycznia 1942 w Pułtusku, zm. 7 kwietnia 1981 w Chicago) – polski kompozytor, wokalista, gitarzysta i akordeonista muzyki rockowej (bigbit, pop rock, blues rock). Lider zespołów muzycznych: Pięciolinie (1964), Czerwone Gitary (1965–1970) i Trzy Korony (1970–1972)…

Czytaj dalej Krzysztof Klenczon – Muzyka z tamtej strony dnia (1991 Polskie Nagrania)

Tadeusz Nalepa – Bluesbreakout 1971 – 1972 (1991 Polskie Nagrania)

Tadeusz Nalepa (ur. 26 sierpnia 1943 w Zgłobniu, zm. 4 marca 2007 w Warszawie) – polski kompozytor, gitarzysta, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów.

W 1965 założył grupę Blackout. Początkowo wraz z zespołem wykonywał standardy z repertuaru The Beatles i The Rolling Stones, a z czasem zaczął komponować muzykę do tekstów poety Bogdana Loebla. Pierwszy koncert zespołu odbył się 3 września 1965 w rzeszowskim klubie „Łącznościowiec”. Tadeusz Nalepa nagrał z tym zespołem płytę długogrającą Blackout oraz sześć mniejszych wydawnictw. Zespół istniał do końca 1967.

W 1968 założył grupę Breakout, z którym przez 13 lat istnienia nagrał 10 płyt. W 1982 zadebiutował jako solista w Hali „Gwardii” w Warszawie w koncercie „Rock-Blok”. W 1982 nagrał płytę z Izabelą Trojanowską.

Czytaj dalej Tadeusz Nalepa – Bluesbreakout 1971 – 1972 (1991 Polskie Nagrania)

Songs Of Love And Death – Me And That Man (2017)

Zapowiadana od dłuższego czasu kolaboracja Adama Nergala Darskiego, lidera znanego na całym świecie zespołu Behemoth, oraz weterana polskiej sceny rockowej Johna Portera. Obok nich w projekcie wzięli udział Wojtek Mazolewski na basie i kontrabasie oraz Łukasz Kumański na instrumentach perkusyjnych. To facynująca mieszanka bluesa, rocka i alternatywy, a wśród swoich inspiracji twórcy wymieniają takich artystów, jak Johnny Cash, Nick Cave, Mike Ness i Tom Waits.

Czytaj dalej Songs Of Love And Death – Me And That Man (2017)

Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Mamy okazję spotkać się z Marią Szabłowską, Krzysztofem Szewczykiem i ich “Wideoteką dorosłego człowieka”. Tym razem na wyraźne życzenie miłośników tego programu, stworzono kolekcję, jak rekomendują sami prowadzący – “dorosłych przebojów”. Bez wątpienia każdy znajdzie na tych trzech płytach coś dla siebie. Największe hity takich artystów jak – Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lady Pank, Czesława Niemena, Amandy Lear, Denisa Roussosa czy Gazebo . Czego tylko dusza zapragnie. Mamy nadzieję, że ta kompilacja spełni oczekiwania wielbicieli WDC.

Czytaj dalej Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Wojciech Mann prezentuje: Nieprzeboje. Krok 1

„Wojciech Mann prezentuje Nieprzeboje” to unikatowa seria płyt, zawierających autorski wybór utworów rekomendowanych przez znanego dziennikarza i krytyka muzycznego Wojciecha Manna. Premiera pierwszego wydawnictwa z trzyczęściowej serii, czyli „Krok 1” już 3 listopada 2014. Następne dwa albumy w serii ( „Krok 2” i „Krok 3” ) ukażą się w 2015 roku. Czytaj dalej Wojciech Mann prezentuje: Nieprzeboje. Krok 1