Archiwum kategorii: Country

Piknik Country Mragowo ’89 (1990, Polskie Nagrania)

Pierwszymi organizatorami byli:Stowarzyszenie Muzyki Ludowej „Country”. W organizacji festiwalu zawsze uczestniczyły również władze Mrągowa.
Pierwszy Piknik Country odbył się w 1982 r. w Jeleniej Górze i Karpaczu. Od 1983 r. Pikniki Country odbywają się w Mrągowie. Wieloletnim organizatorem i dyrektorem festiwalu, a także konferansjerem był prezes Stowarzyszenia Muzyki Ludowej „Country”, Korneliusz Pacuda. Przez dwadzieścia trzy lata z organizacją festiwalu związany był również Krzysztof Stachowski.
Początkowo do Mrągowa przyjeżdżało wielu ortodoksyjnych miłośników country, a na scenie prezentowano głównie tradycyjny styl. Stopniowo do udziału w Pikniku zapraszano również innych polskich wykonawców z „obrzeży” country, takich jak: Maryla Rodowicz, Majka Jeżowska, Krystyna Prońko, Bogusław Mec, Krystyna Giżowska, Wojciech Korda, Ireneusz Dudek, Krzysztof Daukszewicz…

Czytaj dalej Piknik Country Mragowo ’89 (1990, Polskie Nagrania)

Whiskey River – Sposób na codzienność

Zespół WHISKEY RIVER jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów grających muzykę inspirowaną amerykańskim nurtem country. W repertuarze grupy znajdują się autorskie kompozycje członków zespołu w stylu country, rock-n-roll, ballady folkowe oraz utwory o brzmieniu bluesowym. Jako jeden z pierwszych polskich wykonawców zbudował swój repertuar z piosenek wykonywanych w języku polskim a standardy zastąpił swoimi kompozycjami.

Czytaj dalej Whiskey River – Sposób na codzienność