Archiwum kategorii: Rock’n’rol

Niebiesko-Czarni – Niebiesko-Czarni (1966) + Alarm! (1967) [Polskie Nagrania 1997]

Niebiesko-Czarni – zespół wokalno-instrumentalny założony w 1962 roku w Gdyni przez Franciszka Walickiego i Jerzego Kosselę.
W ponad czternastoletniej historii Niebiesko-Czarni nagrali 8 płyt długogrających oraz 24 single i czwórki o łącznym nakładzie
3,5 mln szt.; dali ponad 3000 koncertów; przejechali ponad 245 000 kilometrów w trasach koncertowych.
Okazjonalnie Niebiesko-Czarni reaktywowali się w latach 1986, 1987, 1992 i 2002.

Czytaj dalej Niebiesko-Czarni – Niebiesko-Czarni (1966) + Alarm! (1967) [Polskie Nagrania 1997]

Domówka z Markiem Sierockim 1

„Domówka z Markiem Sierockim” to wyjątkowy album, jakiego jeszcze na polskim rynku muzycznym nie było! Tym razem to nie tylko sama muzyka! Utwory podzielone są na sety, które zapowiada znany dziennikarz muzyczny i jednocześnie doświadczony DJ – Marek Sierocki. „Domówka” to dwupłytowy zbiór tanecznych utworów, które od lat królują na parkietach dyskotek oraz podczas domowych imprez. Czytaj dalej Domówka z Markiem Sierockim 1

Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Mamy okazję spotkać się z Marią Szabłowską, Krzysztofem Szewczykiem i ich “Wideoteką dorosłego człowieka”. Tym razem na wyraźne życzenie miłośników tego programu, stworzono kolekcję, jak rekomendują sami prowadzący – “dorosłych przebojów”. Bez wątpienia każdy znajdzie na tych trzech płytach coś dla siebie. Największe hity takich artystów jak – Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lady Pank, Czesława Niemena, Amandy Lear, Denisa Roussosa czy Gazebo . Czego tylko dusza zapragnie. Mamy nadzieję, że ta kompilacja spełni oczekiwania wielbicieli WDC.

Czytaj dalej Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Polska Nostalgia 65+ Vol. 5

Polska Nostalgia – jubileuszowa kolekcja płyt z okazji 90-lecia Polskiego Radia. Historia polskiej piosenki, utrwalona w studiach i na taśmach Polskiego Radia. Piosenki które wytrzymały próbę czasu.

To już piąta płyta POLSKIEJ NOSTALGII, a pierwsza pokazująca czysto męskie, gitarowe granie z okolic polskiego rocka, bluesa i psychodeli przełomu lat 60 i 70-tych.

Czytaj dalej Polska Nostalgia 65+ Vol. 5