Archiwum kategorii: Rock’n’rol

Obstawa Prezydenta – Koncert 100% Na Żywo !!! (1996, Polskie Nagrania)

Obstawa Prezydenta – bolesławiecka grupa muzyczna, powstała w 1986 roku. Muzyka Obstawy Prezydenta wywodzi się z bluesowej tradycji. To mieszanka takich stylów muzycznych jak: rock and roll, funk, rock, soul.

W 1988 roku gościli w koncercie „Debiuty” podczas opolskiego festiwalu. Kilkukrotnie zespół brał udział w warszawskim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w studiu Telewizji Polskiej. Są autorami i wykonawcami utworu związanego z WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. Ostatnia płyta “O nic mnie nie pytaj” została nominowana do nagrody Fryderyki 2010…

Czytaj dalej Obstawa Prezydenta – Koncert 100% Na Żywo !!! (1996, Polskie Nagrania)

SBB – 1 Live (1974, 1997, Polskie Nagrania)

SZUKAJ, BURZ, BUDUJ
Trzymacie w rękach płytę niezwykłą. Pierwszy longplay pierwszej polskiej super-grupy, której udało się połączyć elementy klasycznego bluesa, żywioł rock’n’rolla, agresję Hendrixa, funky i nowoczesny jazz. Do chwili powstania grupy SBB nie było w Polsce zespołu o tak potężnej sile rażenia, tak oryginalnego i sugestywnego…

Czytaj dalej SBB – 1 Live (1974, 1997, Polskie Nagrania)

Niebiesko-Czarni – Niebiesko-Czarni; Alarm (1997, Polskie Nagrania)

Dali ponad 2000 koncertów, przejechali trasę równą trzem obwodom kuli ziemskiej, nagrali kilkanaście płyt o łącznym nakładzie ponad 1 500 000 egzemplarzy, a ich\pjerwszy longplay (XL 0331) odniósł zdecydowane zwycięstwo w ogólnopolskim plebiscycie na „Młodzieżową płytę roku 1966″.
Kilkakrotnie przemierzyli całą Polskę jak długa i szeroka, byli we Francji i na Węgrzech, w Jugosławii i w IMfc, Szwecji. Z powodzeniem występowali w światowej sławy paryskim music-hallu „ L’ O LY^M PI A”, a jesienią 1966 r. uczestniczyli w IV Międzynarodowym Festiwalu w Rennes zdobywając tam aż trzy najcenniejsze nagrody: OSKAR FESTIWALU („Srebrny Gronostaj”), PRIX d’HONNEUR i PRIX de UUNION du COM-MERCE. W tym samym czasie brali udział w tradycyjnym turnieju zespołów rock’n’rollowych „Sur le tremplin du Golf Drouot” w paryskim klubie GOLF DROUOT, zajmując pierwsze miejsce.

Czytaj dalej Niebiesko-Czarni – Niebiesko-Czarni; Alarm (1997, Polskie Nagrania)

Nazywano nas dziećmi Belzebuba (1994, Polskie Nagrania)

Prorokował kiedyś Krzysztof Klenczon, nim tragiczny wypadek na ulicach Chicago nie zgasił jego zadziornego życia: “Nie przejdziemy do historii”. Nawiązywał do czasów, gdy słowo “rock’n’roll” było u nas jeszcze na indeksie ( zastępowaliśmy je “big beatem” lub “mocnym uderzeniem”),
a nas – miłośników nowej muzyki – nazywano “bandą debili”, “big beatowymi hochsztaplerami” albo “pajacami pozbawionymi talentu i słuchu” (cytaty autentyczne!). Jeszcze nie wiedzieliśmy, co wyłoni się z chaosu lat sześćdziesiątych za sprawą rock and rolla, ale czuliśmy, że wkraczamy w proces tworzenia się nowych faktów kulturowo-obyczajowych i w taki etap rozwoju cywilizacyjnego, w którym przepływ wzorców zaczynał zmieniać kierunek i przebiegać nie od starych do młodych, jak dotychczas, ale odwrotnie – to młodzi zaczynali narzucać starszemu pokoleniu modę, obyczaje, styl bycia i życia… Nie podobało się to decydentom i strażnikom moralności. Uważali, że fascynacja rock’n’rollem to uleganie zachodniej subkulturze, patologia, symbol moralnej degrengolady.

Czytaj dalej Nazywano nas dziećmi Belzebuba (1994, Polskie Nagrania)

Wojciech Gąssowski – Gdzie się podziały tamte prywatki (1991 Polskie Nagrania)

Wojciech Antoni Gąssowski (ur. 20 czerwca 1943 w Warszawie) – polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor.
Współpracował z wieloma zespołami, m.in.: Czerwono-Czarni, Chochoły, Tajfuny, Polanie, Grupa ABC, Test. Największą sławę przyniósł mu utwór „Gdzie się podziały tamte prywatki”, a wcześniej „Zielone wzgórza nad Soliną” (z zespołem Tajfuny w latach 60.) i „Przygoda bez miłości” (z zespołem Test w latach 70.). Nagrał także dwie piosenki do serialu telewizyjnego Wojna domowa – „Tylko wróć” w duecie z Romanem Hoszowskim oraz „Piosenkę o wadach i zaletach” w duecie z Kazimierzem Rudzkim, a także tytułowy utwór do serialu M jak miłość…

Czytaj dalej Wojciech Gąssowski – Gdzie się podziały tamte prywatki (1991 Polskie Nagrania)

Niebiesko-Czarni – Niebiesko-Czarni (1966) + Alarm! (1967) [Polskie Nagrania 1997]

Niebiesko-Czarni – zespół wokalno-instrumentalny założony w 1962 roku w Gdyni przez Franciszka Walickiego i Jerzego Kosselę.
W ponad czternastoletniej historii Niebiesko-Czarni nagrali 8 płyt długogrających oraz 24 single i czwórki o łącznym nakładzie
3,5 mln szt.; dali ponad 3000 koncertów; przejechali ponad 245 000 kilometrów w trasach koncertowych.
Okazjonalnie Niebiesko-Czarni reaktywowali się w latach 1986, 1987, 1992 i 2002.

Czytaj dalej Niebiesko-Czarni – Niebiesko-Czarni (1966) + Alarm! (1967) [Polskie Nagrania 1997]

Domówka z Markiem Sierockim 1

„Domówka z Markiem Sierockim” to wyjątkowy album, jakiego jeszcze na polskim rynku muzycznym nie było! Tym razem to nie tylko sama muzyka! Utwory podzielone są na sety, które zapowiada znany dziennikarz muzyczny i jednocześnie doświadczony DJ – Marek Sierocki. „Domówka” to dwupłytowy zbiór tanecznych utworów, które od lat królują na parkietach dyskotek oraz podczas domowych imprez. Czytaj dalej Domówka z Markiem Sierockim 1

Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie

Mamy okazję spotkać się z Marią Szabłowską, Krzysztofem Szewczykiem i ich “Wideoteką dorosłego człowieka”. Tym razem na wyraźne życzenie miłośników tego programu, stworzono kolekcję, jak rekomendują sami prowadzący – “dorosłych przebojów”. Bez wątpienia każdy znajdzie na tych trzech płytach coś dla siebie. Największe hity takich artystów jak – Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Lady Pank, Czesława Niemena, Amandy Lear, Denisa Roussosa czy Gazebo . Czego tylko dusza zapragnie. Mamy nadzieję, że ta kompilacja spełni oczekiwania wielbicieli WDC.

Czytaj dalej Wideoteka Dorosłego Człowieka – Na życzenie