Archiwum kategorii: Reggae

Kinior Reggae Sound – Nalepa Loebl

Kinior Reggae Sound

Włodka Kiniorskiego fanom dobrej muzyki nie trzeba przedstawiać. Szerszej publiczności znany jest z formacji Izrael, Brygada Kryzys, Tiebreak. Współpracuje też ze Stanisławem Soyką, Grażyną Szapołowską czy Trebunie Tutkami. Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Witkiewicza w Zakopanem.

Czytaj dalej Kinior Reggae Sound – Nalepa Loebl

Domówka z Markiem Sierockim 1

„Domówka z Markiem Sierockim” to wyjątkowy album, jakiego jeszcze na polskim rynku muzycznym nie było! Tym razem to nie tylko sama muzyka! Utwory podzielone są na sety, które zapowiada znany dziennikarz muzyczny i jednocześnie doświadczony DJ – Marek Sierocki. „Domówka” to dwupłytowy zbiór tanecznych utworów, które od lat królują na parkietach dyskotek oraz podczas domowych imprez. Czytaj dalej Domówka z Markiem Sierockim 1

Zjednoczenie Soundsystem – Inity

Nowy album Zjednoczenia – „Inity” – utrzymany jest w stylistyce reggae, raggamuffin, uk dub. Znajduje się na nim 15 utworów o charakterze słowno-muzycznym.

Oprócz Pabla i Diega, na nowej płycie warszawskiego kolektywu, wokalnie udzielą się King General, Syjon Fam, Kudłacz (Sensithief), Mic Liper (Roots Melody Sound System), Medik (Ictus sound), Daddy Bozo (Jam Vibez) i Szprancyl (Badd Dutty Sound), a także – w nietypowej roli – znawca kultury jamajskiej, Jacek Krzypkowski.

Riddimy na płytę zostały wyprodukowane przez następujących producentów: Bunny ‘Striker’ Lee, Dreadsquad, Bush Chemists, Riddim Tuffa, Olo Mothashipp, Praczas, Crackoffsky, KGS, Matis (Centrum Strona) oraz przez tercet Pablopavo&Dubbist&EmillyJones. Za całość brzmienia nowego albumu “Inity” odpowiada Olo Mothashipp. Okładkę zaprojektował Piotr Gajewski.

Czytaj dalej Zjednoczenie Soundsystem – Inity