Archiwum kategorii: Uncategorized

Błażej Król

Wokalista i kompozytor. Najpierw związany z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR, w 2015 roku nagrał solową płytę.
Urodził się 9 lutego 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Komponuje i wykonuje swoje piosenki, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego projekty: abstrakcyjne i absurdalne, utrzymane w mglistej i wieloznacznej poetyce. Wielu opisując twórczość Króla, porównuje ją do estetyki piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej.

Czytaj dalej Błażej Król

Jamal – 1994 (2017)

Tytuł płyty „1994” nie jest przypadkowy. Tomek Mioduszewski wraca na tej płycie do swoich młodzieńczych inspiracji muzycznych, ale przepuszcza je przez wrażliwość dojrzałego faceta i doświadczonego artysty. Każdy, kto w latach 90-tych był młodym chłonącym muzykę człowiekiem, znajdzie na tym albumie kawałek siebie –  momentami będzie trochę sentymentalnie, ale przede wszystkim do bólu prawdziwie.

Czytaj dalej Jamal – 1994 (2017)

HOUK – GENERATION X (1995)

 

Houk to polska grupa muzyczna, istniejąca w latach 1998-2003, grająca muzykę z pogranicza hard rocka, grunge, reggae i hardcore punk.

Płyta Generation X została wydana w roku 1995 I była nominowana do nagrody Fryderyka ’96 w kategorii Płyta Rockowa. Motywem przewodnim konceptu płyty była tzw. generacja X – ludzie bez przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Czytaj dalej HOUK – GENERATION X (1995)

Kukiz – Siła i Honor

Niezwykle mocna i niezależna, zatytułowana “Siła i honor” – pierwsza solowa płyta Pawła Kukiza. Mocna nie tylko ideologicznie – co szybko można uprościć idąc na łatwiznę w ocenie Kukiza, jakiego media pozwoliły nam oglądać/czytać przez ostatnie parę lat, ale – przede wszystkim – muzycznie, o czym niektórzy zdają się zapominać w odniesieniu do tego człowieka. Dawno nie było na polskim rynku płyty, która opiera się wszelkim schematom gatunkowym, czy stylistycznym; która artystyczny wyraz pojedynczej osoby przedkłada ponad wszelkie mody i konwenanse czasu i przestrzeni.

Czytaj dalej Kukiz – Siła i Honor