Błażej Król

Wokalista i kompozytor. Najpierw związany z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR, w 2015 roku nagrał solową płytę.
Urodził się 9 lutego 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Komponuje i wykonuje swoje piosenki, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego projekty: abstrakcyjne i absurdalne, utrzymane w mglistej i wieloznacznej poetyce. Wielu opisując twórczość Króla, porównuje ją do estetyki piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej.

Czytaj dalej Błażej Król

Krzysztof Daukszewicz

Krzysztof Antoni Daukszewicz urodził się 30 października 1947 w Wichrowie na Mazurach i jest znanym polskim satyrykiem i felietonistą, piosenkarzem oraz gitarzystą i kompozytorem. Wdowiec i ojciec dwójki dzieci. Swoje teksty wydał w postaci kilkunastu książek oraz publikacji w stałej rubryce „Przeglądu”. Pisuje do tygodnika „Wprost”, jego felietony pojawiają się również w Radiu Merkury. Swego czasu prowadził własny program telewizyjny, a od 2005 jest regularnym gościem programu „Szkło kontaktowe”.

Czytaj dalej Krzysztof Daukszewicz