Archiwum kategorii: Soul

Niebiesko-Czarni – Mamy Dla Was Kwiaty; Twarze (1998, Polskie Nagrania)

Na tym kompakcie nie znajdziecie już piosenek Niemena, Burana czy Janczerskiego – wokalistów tak silnie związanych z zespołem na początku lat sześćdziesiątych. Opuścili zespół, tworząc własne grupy i stając na ich czele.
Przyśpieszyło to proces reorganizacji zespołu i w roku 1968 umożliwiło nawiązanie kontaktu z aktualnymi w tym czasie trendami muzyki rockowej na świecie. Zmienili skład, wzmocnili zespół sekcją saksofonów (ważnym elementem soulu), skupili uwagę tylko na dwojgu solistach: Wojciechu Kordzie i Adrianie Rusowicz. Ale dylemat – co robić dalej: czy być zespołem soulowym, czy ulegać wpływom Hendrixa, nadal wymagał rozwiązania. Dwa kolejne albumy Niebiesko-Czarnych — MAMY DLA WAS KWIATY (1968) i TWARZE (1969) nie odpowiadają na to pytanie w sposób jednoznaczny i zawierają utwory charakterystyczne dla obu tych tendencji.

Czytaj dalej Niebiesko-Czarni – Mamy Dla Was Kwiaty; Twarze (1998, Polskie Nagrania)

Obstawa Prezydenta – Koncert 100% Na Żywo !!! (1996, Polskie Nagrania)

Obstawa Prezydenta – bolesławiecka grupa muzyczna, powstała w 1986 roku. Muzyka Obstawy Prezydenta wywodzi się z bluesowej tradycji. To mieszanka takich stylów muzycznych jak: rock and roll, funk, rock, soul.

W 1988 roku gościli w koncercie „Debiuty” podczas opolskiego festiwalu. Kilkukrotnie zespół brał udział w warszawskim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w studiu Telewizji Polskiej. Są autorami i wykonawcami utworu związanego z WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. Ostatnia płyta “O nic mnie nie pytaj” została nominowana do nagrody Fryderyki 2010…

Czytaj dalej Obstawa Prezydenta – Koncert 100% Na Żywo !!! (1996, Polskie Nagrania)

Sound’n’Grace – Życzenia (2017)

“Życzenia” to drugi album najsłynniejszego chóru Sound’n’Grace, który ukazał się 17 listopada. Album zapowiadały 2 single. “100”, który został nagrany z Filipem Lato i stał się absolutnym hitem jesieni we wszystkich stacjach radiowych w Polsce, a w internecie liczba wyświetleń przekroczyła 10 milionów. 31 października ukazał się drugi singiel “Idealnie”, który można usłyszeć w największych stacjach radiowych oraz czołówkach list przebojów.

Czytaj dalej Sound’n’Grace – Życzenia (2017)