Czesław Niemen – Spiżowy Krzyk

Składanka utworów Czesława Niemena „skomponowana” przez żonę Małgorzatę. Jednak szesnastka wybranych utworów układa się na przekór tradycji „the best of” nie tylko niemenologicznej, ale przede wszystkim komercyjnej, pomija bowiem zdecydowaną większość tych, które „automatycznie” kojarzą się z „kanonem” zakorzenionym wśród miłośników.

Czytaj dalej Czesław Niemen – Spiżowy Krzyk

VA – 95 Lat Polskiego Radia

Wyjątkowa okazja wymaga specjalnej oprawy. Do współtworzenia unikatowego albumu dla uświetnienia swojej 95. rocznicy, Polskie Radio zaprosiło sprawdzonych przez lata specjalistów – swoich słuchaczy. To Oni wybrali utwory, które znalazły się w albumie „95 lat Polskiego Radia”, wieńczącym ten jubileuszowy rok. Specjalne, dwupłytowe wydawnictwo zawiera 16 wyjątkowych piosenek, na stałe wpisanych w kanon polskiej muzyki rozrywkowej – tym razem w dwóch aranżacjach: oryginalnej oraz nowej, autorstwa Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina.

Czytaj dalej VA – 95 Lat Polskiego Radia

25th Farben Lehre – Best of the best

Obchodząca w 2011 roku swoje 25-lecie, płocka formacja Farben Lehre oraz firma Lou & Rocked Boys proponują wyjątkowe, dwupłytowe wydawnictwo w stylu “the best of…”. Jubileuszowy album zawiera 25 najlepszych z najlepszych kawałków, wybranych z całego muzycznego dorobku zespołu i zebranych pod hasłem “best of the best”.

Czytaj dalej 25th Farben Lehre – Best of the best