60 minut na godzinę – Z pamiętnika młodej lekarki

Płyta przypomina dorobek znakomitego trójkowego programu satyrycznego 60 minut na godzinę. Z pamiętnika młodej lekarki zawiera fragmenty programu opowiadającego o młodej lekarce prowadzącej przychodnię “na rubieży”. To nie tylko satyryczny pamiętnik lekarski, ale również prawdziwy podręcznik historii. Skrupulatność opisu kolejnych wizyt i ich osadzenie w czasach kolejek sklepowych czy reglamentacji mydła ironicznie podkreśla dramatyzm minionych czasów. Autorką wszystkich tekstów i odtwórczynią roli Lekarki jest Ewa Szumańska – aktorka, pisarka i dziennikarka, bardzo mocno związana z radiem. W roli pacjenta występuje Jan Kaczmarek – satyryk, jeden z filarów kabaretu “Elita”. Nagrania umieszczone na płycie pochodzą z lat 1979-1981.

Czytaj dalej 60 minut na godzinę – Z pamiętnika młodej lekarki

Grzegorz Turnau – 7 widoków w drodze do Krakowa

Nowa płyta Grzegorza Turnaua „ 7 widoków w drodze do Krakowa”, to cykl piosenek i tematów instrumentalnych inspirowany freskami z połowy XIX wieku odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie, przedstawiającymi okolice Krakowa z ich ważnymi siedzibami takimi jak Teczyn, Tyniec czy Ojców. Idylliczna praca Józefa Peszki nawiązująca do dekoracyjnego malarstwa włoskiego, znajduje kontrapunkt w tekstach Bronisława Maja i innych poetów, podkreślających ulotność i kruchość ludzkich spraw i jednocześnie afirmujących nieuchronność przemijania. Czytaj dalej Grzegorz Turnau – 7 widoków w drodze do Krakowa

Wojciech Młynarski – Róbmy swoje ’95

Szanowni Państwo!
„Róbmy swoje ’95” to mój pierwszy krążek CD, który nie zawiera materiałów archiwalnych, lecz wybrane utwory z lat 89-95. Dlatego też zdecydowałem się by nie nagrywać tych piosenek na sesji koncertowej z publicznością, lecz w studio, co zwiększa możliwość doszlifowania poszczególnych utworów.

Czytaj dalej Wojciech Młynarski – Róbmy swoje ’95

Kim Nowak – Kim Nowak

Zespół Kim Nowak powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski.

Nazwa odnosi sie do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej – Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły WAGLEWSKICH to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęskonoty. Czytaj dalej Kim Nowak – Kim Nowak

Fisz – Polepione dźwięki

Solowy debiut Fisza wyprodukowany przez Emade. Płyta, która nieodwracalnie zmieniła obraz polskiej sceny HipHopowej. Polska płyta roku 2000 miesięcznika “Fluid”, Machiner za “płytę niszową 2000 r.”, dwie nominacje do Fryderyków 2000 (płyta Rap/HipHop i debiut) to tylko niektóre z wyróżnień jakie spotkały ten album:
“Jedna z najlepszych hiphopowych płyt jakie dotychczas ukazały się w Polsce” Machina 7/2000

Czytaj dalej Fisz – Polepione dźwięki

Atrakcyjny Kazimierz – Przychodził nocą

Atrakcyjny Kazimierz (również Atrakcyjny Kazimierz i Cyganie oraz Atrakcyjny Kazimierz i zespół Wiśnie) – polski zespół muzyczny założony w 1992 roku w Toruniu przez znanego z występów w zespole Kobranocka, toruńskiego muzyka Jacka Bryndala. Współpracę publisherską podjęła Małgorzata Potocka, pomysłodawczyni nazwy zespołu. Do piosenek na debiutancki album Prawdziwa miłość muzykę napisał Jacek Bryndal, teksty jego brat Rafał Bryndal, produkcją zajął się Grzegorz Ciechowski.

Czytaj dalej Atrakcyjny Kazimierz – Przychodził nocą

Lao Che – Dzieciom

Grupa Lao Che wydała nowy krążek, zatytułowany „Dzieciom”.

Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego „Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Teksty Spiętego to rozważania na temat dziecięcych pytań i odpowiedzi na nie.

Produkcją płyty „Dzieciom” zajął się Piotr „Emade” Waglewski.

Czytaj dalej Lao Che – Dzieciom

Korba – Biały rower

Korba – polski zespół rockowy, założony w 1985 r. w Trójmieście. Powstał na bazie kwartetu Cytrus, którego zalążek zaczął się krystalizować w czerwcu 1979 r. W latach 80. był jedną z najpopularniejszych polskich grup progresywnego rocka.
Pierwsze występy zespołu, który działa pod patronatem laureata „Czerwonej Róży” – Klubu „Wysepka” w Gdańsku, miały miejsce w czasie klubowej trasy grupy „KWADRAT” po Gdańsku i okolicach (luty 1980).

Czytaj dalej Korba – Biały rower