Ania Wyszkoni

Anna Wyszkoni – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996–2010 występowała w zespole Łzy. Solowo wydała dwa albumy: Pan i Pani (2009), oraz Życie jest w porządku (2012), w 2014 wznowiono “Życie jest w porządku. Platynowa edycja” z 4 nowymi utworami . W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na 42. miejscu na liście “50 najlepszych polskich wokalistek”.

Czytaj dalej Ania Wyszkoni

Halina Frąckowiak – Antologia

Halina Frąckowiak, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, jest Poznanianką urodzoną 10 kwietnia 1947 roku. Jako szesnastolatka dostała się do “Złotej Dziesiątki” II Festiwalu młodych talentów w Szczecinie, gdzie spotkała się m.in. z Czesławem Niemenem i Krzysztofem Klenczonem.
Swoją pierwszą piosenkę, zatytułowaną “Cień i ty” nagrała z grupą Tarpany na przełomie 1965 i 1966 roku. To właśnie z tym zespołem artystka zakwalifikowała się do koncertu finałowego Wiosennego Festiwalu Muzyki Nastolatków.

Czytaj dalej Halina Frąckowiak – Antologia

Bayer Full – Ostatni Taniec Na Tej Sali

Bayer Full to jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej. Liczna dyskografia Bayer Full obejmuje trzydzieści trzy albumy. Single, które śpiewa cała Polska to między innymi „Majteczki w kropeczki”, „Żono moja”, „Wszyscy Polscy to jedna rodzina” czy „Blondyneczka”. Najnowszy krążek zespołu o tytule „Ostatni taniec na tej sali” ukaże się na rynku 14 lipca 2013.

Czytaj dalej Bayer Full – Ostatni Taniec Na Tej Sali

… jak zwyciężać mamy. Artyści polscy w hołdzie „Mazurkowi Dąbrowskiego”

Geneza powstania pomysłu

Ideą przyświecającą edycji tej niezwykłej płyty była chęć przybliżenia Polakom, w szczególności zaś ludziom młodym, symboliki narodowej w ciekawej i nowatorskiej formie – tym bardziej, że wszystkie badania instytucji rządowych i pozarządowych wykazały, że znakomita większość naszych rodaków pamięta jedynie refren i pierwszą zwrotkę utworu Józefa Wybickiego.

Czytaj dalej … jak zwyciężać mamy. Artyści polscy w hołdzie „Mazurkowi Dąbrowskiego”