Various – Piotr Figiel. Twoje Przeboje (1994, Polskie Nagrania Edition)

Piotr Figiel (ur. 13 kwietnia 1940 w Warszawie, zm. 22 grudnia 2011) – polski kompozytor, aranżer, pianista, organista i wokalista.

Piotr Figiel ukończył w 1960 studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu. Autor muzyki filmowej do filmów, programów telewizyjnych, widowisk teatralnych oraz radiowych, a także piosenek dla znanych artystów muzycznych, m.in. muzyki do piosenki Powrócisz tu (1967) z repertuaru Ireny Santor.

Czytaj dalej Various – Piotr Figiel. Twoje Przeboje (1994, Polskie Nagrania Edition)

Bohdan Łazuka – My Life (1995, Polskie Nagrania Edition)

Bohdan Cezary Łazuka (ur. 31 października 1938 w Lublinie) – polski aktor teatralny, filmowy i głosowy, piosenkarz, artysta estradowy, prezenter telewizyjny i radiowy, konferansjer.

Kawaler Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Na przestrzeni lat zagrał w kilkudziesięciu filmach i spektaklach, często wcielając się w role charakterystyczne. Jako piosenkarz wykonywał przeboje międzywojenne, piosenkę liryczną i współczesne gatunki rozrywkowe

Czytaj dalej Bohdan Łazuka – My Life (1995, Polskie Nagrania Edition)

Władysław Komendarek – Poławiacze Sumień (1993, Polskie Nagrania Edition)

Władysław Komendarek – polski muzyk, instrumentalista, związany z grupą muzyczną Exodus, w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Od 1984 r. komponuje muzykę elektroniczną. Jest potomkiem w linii prostej Michała Kleofasa Ogińskiego, autora słynnego poloneza Pożegnanie Ojczyzny.

Czytaj dalej Władysław Komendarek – Poławiacze Sumień (1993, Polskie Nagrania Edition)

Various – Andrzej Kuryło. Twoje Przeboje (1995, Polskie Nagrania Edition)

Andrzej Kuryło – polski poeta i autor tekstów piosenek.
W dorobku Andrzeja Kuryły, jak się ocenia, jest ponad 500 nagranych piosenek z jego tekstami. Kompozytorzy, z którymi współpracował to m.in.: Piotr Figiel, Jarosław Kukulski, Ryszard Poznakowski, Wojciech Trzciński, Antoni Kopff, Bernard Sołtysik, Katarzyna Gärtner czy Jacek Szczygieł. Piosenki napisał między innymi dla: Anna Jantar, Krzysztof Klenczon, Krzysztof Krawczyk, Eleni, Urszua Sipińska, Skaldowie, Partita, Halina Kunicka i wielu innych.

W latach 80. i 90. XX wieku współtworzył Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Był tłumaczem poezji Bułata Okudżawy.

Czytaj dalej Various – Andrzej Kuryło. Twoje Przeboje (1995, Polskie Nagrania Edition)

Various – Janusz Kondratowicz. Twoje Przeboje (1993, Polskie Nagrania Edition)

Janusz Kondratowicz, właśc. Jan Mieczysław Kondratowicz (ur. 20 lipca 1940 w Warszawie, zm. 2 lipca 2014 tamże) – polski poeta, satyryk i autor tekstów piosenek, także dziennikarz.
Jest autorem tekstów piosenek m.in. dla Czerwono-Czarnych, Czerwonych Gitar, Anny Jantar, Krzysztofa Klenczona, Haliny Frąckowiak, Zdzisławy Sośnickiej, Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Krzysztofa Krawczyka, Jacka Lecha, Urszuli Sipińskiej, Gaygi, Shazzy, Jamrose, Kasi Lesing, Top One (pod pseudonimem Jan Krynicz), Rezerwatu (pod pseudonimem Andrzej Senar), No To Co i Trubadurów.

Czytaj dalej Various – Janusz Kondratowicz. Twoje Przeboje (1993, Polskie Nagrania Edition)

Wały Jagiellońskie – Etykieta Zastępcza (1993, Polskie Nagrania Edition)

Wały Jagiellońskie (pełna nazwa Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat „Wały Jagiellońskie”) – polski zespół muzyczny oraz kabaret, powstały w 1977 roku i działający przez całe lata 80. Wały Jagiellońskie w tekstach swoich piosenek opisywały ironicznie, niekiedy refleksyjnie, rzeczywistość czasów PRL-u, z całą jego tandetą i siermiężnością. Do największych przebojów grupy zalicza się utwory „Monika dziewczyna ratownika”, „Córka rybaka” i „Wars wita”.

Czytaj dalej Wały Jagiellońskie – Etykieta Zastępcza (1993, Polskie Nagrania Edition)

Super Duo – Głuche Krokodyle (1992, Polskie Nagrania Edition)

Super Duo – polski zespół gitarowy grający muzykę hiszpańską, flamenco połączoną z jazzem, założony w Poznaniu w 1984 roku, przez Cezarego Krajewskiego (zm. 1997) i Piotra Soszyńskiego (zm. 2018). Po śmierci Cezarego Krajewskiego zespół zawiesił działalność artystyczną. Została ona wznowiona po dołączeniu do zespołu Przemysława Hałuszczaka, jednego z najlepszych polskich gitarzystów flamenco i latino. Powrót nastąpił na festiwalu Duende w 2006 roku. Później Super Duo występowało razem z Grzegorzem Kopalą – kompozytorem, wokalistą, aranżerem muzycznym i wokalnym. W październiku 2018 zmarł Piotr Soszyński.

Czytaj dalej Super Duo – Głuche Krokodyle (1992, Polskie Nagrania Edition)