Archiwum kategorii: Ballady

Various – Piotr Figiel. Twoje Przeboje (1994, Polskie Nagrania Edition)

Piotr Figiel (ur. 13 kwietnia 1940 w Warszawie, zm. 22 grudnia 2011) – polski kompozytor, aranżer, pianista, organista i wokalista.

Piotr Figiel ukończył w 1960 studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu. Autor muzyki filmowej do filmów, programów telewizyjnych, widowisk teatralnych oraz radiowych, a także piosenek dla znanych artystów muzycznych, m.in. muzyki do piosenki Powrócisz tu (1967) z repertuaru Ireny Santor.

Czytaj dalej Various – Piotr Figiel. Twoje Przeboje (1994, Polskie Nagrania Edition)

Peter And Jacob – Peter And Jacob (2015)

Duet dwóch skromnych chłopaków zrobił znakomite wrażenie w piątej edycji “Must Be The Music”. “Jesteście obydwoje bardzo zdolni i bardzo delikatni. Podoba mi się to, że się znaleźliście i że kroczycie takimi subtelnymi krokami” – mówiła jurorka Ela Zapendowska. “Bardzo na was czekałem i się nie zawiodłem. Jesteście z innego świata, brawo” – dorzucił Adam Sztaba. Czytaj dalej Peter And Jacob – Peter And Jacob (2015)

Anna German ‎– Recital Piosenek “Zakwitnę Różą”

Jako piosenkarka debiutowała w 1960 r. we wrocławskim „Kalamburze”. W 1963 roku wzięła udział w III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie zdobyła II nagrodę w dniu polskim za utwór „Tak mi z tym źle”. Natomiast w 1964 r. zdobyła drugą nagrodę na Festiwalu Piosenki w Opolu śpiewając piosenkę „Tańczące Eurydyki”. Następnie zdobyła dwie nagrody za „Tańczące Eurydyki” podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1964 r.: I (w dniu polskim) i III (w dniu międzynarodowym).
Podczas III Festiwalu Piosenki w Opolu w 1965 r. zdobyła I nagrodę za piosenkę „Zakwitnę różą”. Czytaj dalej Anna German ‎– Recital Piosenek “Zakwitnę Różą”