Archiwum kategorii: Muzyka elektroniczna

SBB – 5 (Memento z Banalnym Tryptykiem) (1998, Polskie Nagrania)

„MEMENTO Z BANALNYM TRYPTYKIEM”, ostatnia płyta nagrana przez zespół SBB. Jakże inna od pozostałych. Po raz pierwszy zespół zaprosił do nagrania płyty czwartego muzyka – grającego na gitarze klasycznej jak również elektrycznej – Sławomira Piwowara. Wzbogacając gitarowe brzmienie, nie rezygnując z pełnego wykorzystania instrumentów elektronicznych, zespół SBB stworzył jedną z najpiękniejszych płyt w historii muzyki elektronicznej.
I tak tą płytą Polskie Nagrania zamykają etap wznawiania płyt zespołu na płytach kompaktowych i kasetach magnetofonowych.

Czytaj dalej SBB – 5 (Memento z Banalnym Tryptykiem) (1998, Polskie Nagrania)

Różni Wykonawcy – Przystanek Woodstock ’96 [12, 13, 14 lipca 1996 roku]

Przystanek Woodstock odbył się w miejscowości Szczecin – Dąbie 12-14.07.1996 r.

Wystąpili
Quo Vadis, Free Blues Band, Gush, Bogusław Wyderka, Tuff Enuff, Jak Wolność To Wolność, Ahimsa, Skankan, Swawolny Dyzio, Ankh, Farben Lehre, Funny Hippos, Graf¬fiti, Myslovitz, Orkiestra Na Zdrowie, Open Folk, Gang Olsena, Houk, Sexbomba, Urszula, Hunter, Stage Of Unity, Closterkeller, Trebunie Tutki, Obstawa Prezydenta.

Ciekawostki
Drugą edycję zorganizowano 12-14 lipca 1996 r. w Szczecinie – Dąbiu na terenie aeroklubu. Przybyła trzydziestotysięczna publiczność.

Tę imprezę udokumentował trzypłytowy album zapakowany w… kieszeń spodni dżinsowych “Przystanek Woodstock ’96”.

Czytaj dalej Różni Wykonawcy – Przystanek Woodstock ’96 [12, 13, 14 lipca 1996 roku]

Władysław Komendarek – Poławiacze Sumień (1993, Polskie Nagrania Edition)

Władysław Komendarek – polski muzyk, instrumentalista, związany z grupą muzyczną Exodus, w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Od 1984 r. komponuje muzykę elektroniczną. Jest potomkiem w linii prostej Michała Kleofasa Ogińskiego, autora słynnego poloneza Pożegnanie Ojczyzny.

Czytaj dalej Władysław Komendarek – Poławiacze Sumień (1993, Polskie Nagrania Edition)