Archiwum kategorii: Popularna

Dżipago – Wiater ze wsi

Dżipago to założony na początku lat ’90 XX wieku w Gnieźnie zespół o charakterze parodystycznym. Na okładkach kaset podawali swój skład następująco: “Jacenty – organista, na soluwie – Walenty, Bodziu – na basuwie, bembnisty nie było”. Wykonywali covery zagranicznych przebojów z polskimi, humorystycznymi tekstami, których autorem był Bogusz Rutkiewicz, muzyk związany z heavymetalowym zespołem Turbo.

Czytaj dalej Dżipago – Wiater ze wsi

Alicja Majewska – Żyć Się Chce

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”.

Czytaj dalej Alicja Majewska – Żyć Się Chce

Maciej Maleńczuk Z Zespołem Psychodancing – Polskie Przeboje

Maciej Maleńczuk i Psychodancing, był zespołem nietypowym na polskiej scenie rozrywkowej. Czterech zawodowych muzyków z Poznania ze skandalizującym wokalistą z Krakowa stworzyło ansambl, który dał się poznać i pokochać szerokiej publiczności. Poza skandalami i medialnością wokalisty, główną przyczyną sukcesu był repertuar, bogaty stylistycznie, świetnie zagrany i potraktowany lekko i z przymrużeniem oka.

Czytaj dalej Maciej Maleńczuk Z Zespołem Psychodancing – Polskie Przeboje