Archiwum kategorii: Popularna

Dżipago – Wiater ze wsi

Dżipago to założony na początku lat ’90 XX wieku w Gnieźnie zespół o charakterze parodystycznym. Na okładkach kaset podawali swój skład następująco: “Jacenty – organista, na soluwie – Walenty, Bodziu – na basuwie, bembnisty nie było”. Wykonywali covery zagranicznych przebojów z polskimi, humorystycznymi tekstami, których autorem był Bogusz Rutkiewicz, muzyk związany z heavymetalowym zespołem Turbo.

Czytaj dalej Dżipago – Wiater ze wsi

Alicja Majewska – Żyć Się Chce

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”.

Czytaj dalej Alicja Majewska – Żyć Się Chce

Maciej Maleńczuk Z Zespołem Psychodancing – Polskie Przeboje

Maciej Maleńczuk i Psychodancing, był zespołem nietypowym na polskiej scenie rozrywkowej. Czterech zawodowych muzyków z Poznania ze skandalizującym wokalistą z Krakowa stworzyło ansambl, który dał się poznać i pokochać szerokiej publiczności. Poza skandalami i medialnością wokalisty, główną przyczyną sukcesu był repertuar, bogaty stylistycznie, świetnie zagrany i potraktowany lekko i z przymrużeniem oka.

Czytaj dalej Maciej Maleńczuk Z Zespołem Psychodancing – Polskie Przeboje

Krzysztof Zalewski – Zalewski Śpiewa Niemena (2018)

Znacie Czesława Niemena? Na pewno? Czy tylko wiecie, że – parafrazując Gombrowicza – Niemen wielkim śpiewakiem był? Bo był, ponad wszelką wątpliwość. Był również wybitnym kompozytorem, aranżerem z wyobraźnią, znakomitym instrumentalistą i śmiałym eksperymentatorem. Nie wystarczy jednak tego wszystkiego wiedzieć, trzeba również Niemena słuchać. I śpiewać – jeśli ktoś potrafi i ma odwagę. Czytaj dalej Krzysztof Zalewski – Zalewski Śpiewa Niemena (2018)

Bohdan Lazuka – Nocny Bohdan (2017)

Szanowni Państwo próżno w dzisiejszych czasach nafaszerowanych chaosem informacyjnym, zunifikowanymi rozwiązaniami, które niestety weszły również w sferę kultury tworząc bardzo często mniej lub bardziej przyswajalną papkę znaleźć produkt, który będzie charakterystyczny, wyróżniający się i co najważniejsze posiadający swoją autorską identyfikację .Taki jest najnowszy album Bohdana Łazuki. (Warto dodać, że ostatnia autorska płyta Pana Bohdana wydana została w 1989 r.) Czytaj dalej Bohdan Lazuka – Nocny Bohdan (2017)