Muniak zmarł w niedzielę, 31 stycznia w szpitalu w Krakowie – poinformował Janusz Lunz, współpracownik artysty z krakowskiego “Jazz Klubu u Muniaka”.
Janusz Muniak był saksofonistą, flecistą, aranżerem i kompozytorem. Ukończył krakowską średnią szkołę muzyczną. Jego debiut przypadł na 1960 rok w Lublinie. Zespół Witolda Miszczaka okazał się trampoliną do dalszej kariery, bowiem zauważył go tam Tomasz Stańko, ktory zaprosił go do zespołu. W 1964 roku wystąpił z kwintetem Andrzeja Trzaskowskiego na festiwalu Jazz Jamboree, ale trzy lata później wrócił do kwintetu Tomasza Stańki.
Czytaj dalej Janusz Muniak Quintet – Question Mark →
Wznowienie, dodano “Przechowalnia – Suplement”
Pod nazwą “Przechowalnia” kryje się łódzka piwnica artystyczna prowadzona przez Elżbietę Adamiak i Andrzeja Poniedzielskiego. Raz w miesiącu przyjeżdża Artur Andrus – redaktor radiowej Trójki i wraz z Andrzejem prowadzi najśmieszniejsze spotkania na świecie. Czytaj dalej Kabaretowa scena Trójki →
Magda Umer – piosenkarka, aktorka, scenarzystka i reżyserka. Królowa rodzimej piosenki literackiej. Jej utwory takie jak „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku” to wizytówki tego gatunku. Perfekcyjne połączenie wiersza, muzyki i aktorstwa w jej wykonaniu sprawiło, że upowszechnił się termin poezja śpiewana. Czytaj dalej Magda Umer – Duety – Tak młodo jak teraz →
Jedna z najbardziej znaczących i twórczych polskich grup muzycznych powraca w nowym składzie i z nowym albumem!
Ta legendarna formacja, której od 1985 roku przewodzi Tomasz Budzyński, powraca z jedenastym już w swoim dorobku albumem zatytułowanym studyjnym, którym zaskoczy niejednego fana grupy. Czytaj dalej Armia – Toń →
Piosenki do słuchania, może nie do zabawy, choć niektóre z nich były przebojami, jak “Smak i zapach pomarańczy” czy absolutnie klasyczny i światowy “Dzień dobry, Mr Blues”. Niektóre zyskały dopiero w nowej rzeczywistości pełne zrozumienie (“Kokaina”), a jeszcze inne jak “Polska miłość”, “Oddalasz się” czy “Ktoś kto mnie lubi” są nieśmiertelne.
Czytaj dalej Polska Nostalgia 65+ vol. 10 →
To z pewnością bezprecedensowe wydarzenie 2015 roku. Po raz pierwszy w swojej karierze zespół CZERWONE GITARY zaprezentuje największe hity w symfonicznym opracowaniu.
Czytaj dalej Czerwone Gitary – W Hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi Z Okazji 50 Lecia Istnienia Zespołu →
Płyta zespołu Goya zatytułowana „Widoki” prezentuje różne odsłony kobiecych przemyśleń związanych z relacjami damsko – męskimi. Teksty Magdy Wójcik połączone z klawiszowo – gitarowymi dźwiękami tworzą spójną, dopracowaną całość.
Czytaj dalej Goya – Widoki →
To już 9-ta audycja Polskiej Nostalgii. Tym razem są to po prostu piosenki. Piosenki do słuchania, ale jakie! Niektóre z nich były wielkimi przebojami, jak “Bezsenność we dwoje” czy “Samba przed rozstaniem”, niektóre zyskały dopiero w nowej rzeczywistości pełne zrozumienie /”Wielki targ”/, a jeszcze inne jak “Dni, których nie znamy”, “Panie, Panowie” czy “Jeszcze w zielone gramy” są nieśmiertelne i takimi pozostaną.
Czytaj dalej Polska Nostalgia 55+ vol. 9 →
Houk to polska grupa muzyczna, istniejąca w latach 1998-2003, grająca muzykę z pogranicza hard rocka, grunge, reggae i hardcore punk.
Płyta Generation X została wydana w roku 1995 I była nominowana do nagrody Fryderyka ’96 w kategorii Płyta Rockowa. Motywem przewodnim konceptu płyty była tzw. generacja X – ludzie bez przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Czytaj dalej HOUK – GENERATION X (1995) →

Oddział Zamknięty – polski zespół rockowy, który zyskał popularność w Polsce w latach 80.
Zespół powstał jesienią 1979 roku w Warszawie. Pierwsze próby odbywały się w ciasnej warszawskiej kawalerce. W okresie późniejszym zespół przeniósł się do Domu kultury na warszawskim Mokotowie.
Czytaj dalej Oddział Zamknięty – Oddział Zamknięty (1983) →
Tylko polska muzyka z małymi wyjątkami