Dżipago – Wiater ze wsi

Dżipago to założony na początku lat ’90 XX wieku w Gnieźnie zespół o charakterze parodystycznym. Na okładkach kaset podawali swój skład następująco: “Jacenty – organista, na soluwie – Walenty, Bodziu – na basuwie, bembnisty nie było”. Wykonywali covery zagranicznych przebojów z polskimi, humorystycznymi tekstami, których autorem był Bogusz Rutkiewicz, muzyk związany z heavymetalowym zespołem Turbo.

Czytaj dalej Dżipago – Wiater ze wsi

Andrzej Grabowski – Pechy I Peszki

Andrzej Grabowski ma pecha. Żył sobie spokojnie życiem znanego aktora – a to teatr, a to „Pitbull”, „Drogówka” czy „Świat wg Kiepskich”, czasem stand up. Pewnego dnia wychodząc z domu, chciał wyprzedzić przechodzącego przed nim czarnego kota ale poślizgnął się o skórkę od banana i przeleciał pod drabiną. Od tamtej pory w jego życiu zaczęły się dziać zaskakujące rzeczy.

Czytaj dalej Andrzej Grabowski – Pechy I Peszki

Alicja Majewska – Żyć Się Chce

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”.

Czytaj dalej Alicja Majewska – Żyć Się Chce