Archiwum kategorii: Pop

OBRASQi

OBRASQi to trio, które tworzą Monika Dejk- Ćwikła (śpiew, teksty, bas), Artur Wolski (gitary, klawisze, loop) i Jarek Bielawski (perkusja). Grupa istnieje od kwietnia 2019 roku, od tego czasu m.in. wystąpiła u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrała na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego, a jej singiel “Dopowiedzenia” dotarł do #27 Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów. Pod koniec 2019 roku zespół wydał też maxisingiel “HolyGram”, który znalazł się na pierwszym miejscu jednego z zestawień “Będzie Głośno” radiowej Czwórki. OBRASQi zostały finalistami Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, zdobyły także statuetkę MusicLife Awards w kategorii Nowa Muzyka.

Swoją twórczość określają jako: “emocje w dźwiękach, opowieść w muzycznej przestrzeni”.

Debiutancka płyta “Dopowiedzenia” miała swoją premierę 18 czerwca.

więcej o płycie i zespole

Album „Dopowiedzenia” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych

Oraz sklepach muzycznych

Strona zespołu

Płyta w “Teraz Rock”

Ciekawa muzyka, polecam.

Czytaj dalej OBRASQi

Sanah – Irenka

Po sukcesie „Królowej dram”, sanah nie kazała długo czekać na swój następny materiał. Najpierw jesienią 2020 r. ukazała się EP-ka „BUJDA” z hitem „No sory”, a równo rok od premiery debiutu w ręce fanów wydaje drugi album studyjny. „Irenka” to kolejny rozdział w karierze jednej z najpopularniejszych ostatnio polskich wokalistek („Szampan”, „Melodia”, „Siebie zapytasz”, „Proszę pana”).

Czytaj dalej Sanah – Irenka

Natalia Przybysz – MTV Unplugged

Natalia Przybysz to jeden z najważniejszych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej. Ta niezwykle utalentowana wokalistka jest również kompozytorką, a także autorką tekstów. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych oraz jest laureatką wielu nagród muzycznych – w tym m. in. najważniejszych w Polsce – Fryderyków. Od wielu lat jest także znana z umiłowania do ekologicznego, zrównoważonego podejścia do życia, promując właśnie taki styl życia.

Czytaj dalej Natalia Przybysz – MTV Unplugged

Błażej Król

Wokalista i kompozytor. Najpierw związany z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR, w 2015 roku nagrał solową płytę.
Urodził się 9 lutego 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Komponuje i wykonuje swoje piosenki, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego projekty: abstrakcyjne i absurdalne, utrzymane w mglistej i wieloznacznej poetyce. Wielu opisując twórczość Króla, porównuje ją do estetyki piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej.

Czytaj dalej Błażej Król