Wszystkie wpisy, których autorem jest R@R

Wojciech Młynarski – Absolutnie

Poeta, satyryk, dramaturg, scenarzysta, autor tekstów piosenek i piosenkarz, także kompozytor i reżyser. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów współpracował z kabaretem Hybrydy. Jako autor debiutował w nim piosenką “Po prostu wyjedź w Bieszczady” (muz. R. Orłow).

Czytaj dalej Wojciech Młynarski – Absolutnie

Star Guard Muffin – Szanuj

Star Guard Muffin to młody energiczny zespół reggae, mieszający utwory rootsowe z nowoczesnym brzmieniem dancehall. Wokalista zespołu Kamil Bednarek jest jednym z największych odkryć tegorocznej edycji Mam Talent w TVN. Występ Kamila w programie przyczynił się do wzrostu popularności samego zespołu, czego najlepszym dowodem są tłumy fanów na koncertach i ich aktywność w serwisach społecznościowych.

Czytaj dalej Star Guard Muffin – Szanuj

M. Piekarczyk & Balls’Power – Czad

Marek Piekarczyk (ur. 13 lipca 1951 w Poznaniu), polski wokalista rockowy, lider grupy TSA, wegetarianin.
Człowiek o około (jak sam mówi) 45 zawodach, m.in.: dekorator wnętrz, drwal, robotnik drogowy. Do heavy-metalowej grupy TSA dołączył na początku lat osiemdziesiątych i został jej wokalistą. Wcześniejsza kariera Marka Piekarczyka wiązała się z zespołami Monastyr czy Sektor A.

Czytaj dalej M. Piekarczyk & Balls’Power – Czad

† Jan "Kyks" Skrzek – "Śpiewam pieśń dla bluesa"

Jan “Kyks” Skrzek urodził się w 1953 roku w Siemianowicach Śląskich. Grał na fortepianie i harmonijce ustnej. Ostatnio grał przede wszystkim w Śląskiej Grupie Bluesowej. Wcześniej współpracował z grupą SBB, bratem Józefem i grupą Bezdomne Psy.
Występował i nagrywał również solo. W trakcie swojej kariery zagrał koncerty na takich festiwalach jak Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe czy Top Blues Feeling w Łodzi.

Czytaj dalej † Jan "Kyks" Skrzek – "Śpiewam pieśń dla bluesa"